×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
2. jūnijs, 2017
Drukāt

Garkalnē mīt 10 000 eiro vērts kaķis: iedzīvotājiem bail (18)

Ekrānšāviņi no Bez Tabu sižetaEkrānšāviņi no Bez Tabu sižeta

Garkalnes novada Sunīšu ciema iedzīvotāji šopavasar ir novērojuši savā ciemā karakalu – Āfrikai, Tuvajiem Austrumiem, Centrālāzijai un Indijai piederīgu kaķu dzimtas dzīvnieku. Ciemata iedzīvotāji ir sašutuši, ka tāds ir viņu jaunais kaimiņš.

Aculiecinieki Bez Tabu ir iesūtījuši video, kurā redzams mūsu platuma grādiem neraksturīgais dzīvnieks. Tas laiski žāvājas uz kādas mājas terases, blakus ir pārbiedēta paskata mājas kaķis.

Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns stāsta, ka šis dzīvnieks ir vismaz trīs četras reizes lielāks par kaķi. Arī viņam patīk asināt nagus, spēlēties. Karakals, atšķirībā no parastā minča, to dara trīs reizes intensīvāk.

Kāda garām braucoša sieviete Bez Tabu pastāsta, ka Āfrikas lūsi redzējusi ir, bet tikai kopā ar cilvēkiem.
”Tas dzīvnieks pievērš uzmanību. Kad ar dēlu staigāju, esmu piegājusi tam klāt un saimniekiem pajautājusi, vai drīkst to noglaudīt.”

Ar šo dzīvnieku tirgotāju un turētāju pieskatīšanu nodarbojas Dabas aizsardzības pārvalde. Tās speciālists Jēkabs Dzenis pastāsta, ka viņiem jau ir bijuši signāli par tieši šo ciemu. Lai šādu dzīvnieku turētu, ir jāpiereģistrē kā savvaļas sugu turēšanas vieta. Sunīšu ciemā šāda vieta nav reģistrēta, ir tikai saņemt iesniegums par vēlmi tādu izveidot. DAP pārstāvji tuvākajās dienās apsekos adresi ciematā un tad kļūs skaidrs, vai un kādi pārkāpumi konstatēti.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Ļoti skaists dzīvnieks. Nezinu gan, cik viņš ir draudzīgs un nekaitīgs apkārtējiem, zobiņi tādi iespaidīgi. Ja mērķi un viedokļi atšķiras, viņš droši vien ņem virsroku.

 2. Bailuļi un gnīdas dzīvo tajos Sunīšos!

 3. nabaga garkalnieši, ko nu?

 4. SS sludinaajumos ir zinjas, ka var iegaadaaties, karakalus, servalus utt., esot legaali, ar dokumentiem…..Bet vai cilveeki prot pareizi apieties ar shiem minkaam, tas ir jautaajums.

 5. Un labs raidījums priekš sūdzambībeļu tautas -Bez tabu.Reizēm kauns par latviešiem.

 6. …”Tas dzīvnieks pievērš uzmanību. Kad ar dēlu staigāju, esmu piegājusi tam klāt un saimniekiem pajautājusi, vai drīkst to noglaudīt.”…
  Vot, kur jālien pie sveša dzīvnieka, glaudītāji?? Cilvēku tupismam reizēm nav robežu.

 7. KUR LAI ES SUDZOS KA MAN AIZ SIENAS DZIVO NEADEKVĀTS KAIMINS AR DIAAGNOZI . TIK VIEN KĀ APDROSINATIES PRET NELAIMES GADIJUMIEM UN APDROSINĀT MANTU UN PASVALDIBAS DZIVOKLI MAN VAIRAK NEKAS NAV ĻAUTS.VINIEMIR TIESIBAS BET MAN NAV NEKADAS TIESIBAS. MAN IR ATLAUTS BAIDITIES PAR SAVU KAILO DZIVIBU UN GAIDĪT TO STUNDU ,TO BRIDI KAD TAS NOTIKS. VAI SADEGSU VAI NOSITIS.PAR DZIVNIEKIEM NERUNĀSU . ES VINUS MĪLU.

 8. Tas NAV kaķis,bet savvaļas servals,diezgan neprognozējama rad;iba. Un kāpēc tāds būtu jātur mājās….

 9. Bet ja kaimiņos ir piemēram kaukāziets vai dobermans tad viņiem nav bail?

 10. Man ir iespaidīga izskata suns, kurš dzīvo ierobežotā mājas teritorijā, un ir mīļš kā pūkains trusis, bet līdzko uzrēja pie sētas garāmg’jējam, tā tūliņ saņēmu sūdzību…..
  Nenovīdīgā tauta…..Skauģu piepes un nevienu nemīlēti ļaudis, kuri nemīl ne cilvēkus, ne dzīvniekus!

 11. Nu i tauta… Ka tik pasūdzēties..! Cilvēki iesniegumu par atļaujas saņemšanu jau uzrakstījuši, bet nē, jāsūdzas. Ja tik ļoti interesē drošības jautājums, varbūt vajadzēja vispirms ar dzīvnieka saimniekiem aprunāties, nevis slepus bildēt un televīziju izsaukt?

  • Man kaimiņos dzīvo agresīvs suns, kas nepārtraukti rej, gāžas žogā un rej uz garāmgājējiem. Gribēju aprunāties ar saimnieku par suņa audzināšanas jautājumiem un savām tiesībām uz klusumu un drošību. Piegāju pie sētas, pastāvēju, suns rēja un gāzās žogā, bet saimnieks ārā nenāca. Bet pēc tam izsauca policiju un sūdzējās, ka esmu kaitinājis viņa suni, dabūju skaidroties ar policiju un sniegt pat rakstisku paskaidrojumu, jo policija šo “noziegumu” pilnā nopietnībā izmeklē. Būs man mācīna uz mūžu: ar cilvēkiem, kas tur agresīvus, bīstamus dzīvniekus, komunicēšu tikai ar policijas starpniecību, jo agresīvam lopam ir tikpat agresīvs saimnieks.

   • Jūsu minētais gadījums būtiski atšķiras no tēmas par lielo kaķi. Tur netika minēts, ka kaķis ir agresīvs un kādam uzbrūk.

   • Man arī ir suns, kurš rej un metas uz žoga, bet dzīvē pati laipnība.nekas nerāda uz to ka suns ir agresīvs- viņš aizsargā savu teritoriju., bet ticis vaļā no iežogojuma aizlaistos jums garām par nepaskatoties. Ja ir problēmas – ejiet gar otro ielas pusi .

 12. Vairāk ļaunuma ir no tiem bailīgajiem, bet patiesībā skaudīgajiem, melīgajiem bezpersoniskajiem, sūdzībkaļiem, kā no dzīvniekiem.

  • Šeit skaidri parādās tipiskais tūdaliņa raksturs – skaudība, nenovīdība un vēlme ieriebt kaimiņam. Kā “stučija” komunistu laikos, tā “stučī” joprojām!

Draugiem Facebook Twitter Google+