×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

Garkalnes korim Grand Prix Starptautiskajā Šūmaņa festivālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Garkalnes novada jauktais koris “Pa Saulei” ar Zelta un Grand Prix godalgām šonedēļ atgriezās no R.Šūmaņa dzimtās pilsētas Cvikavas, kur pārstāvēja Latvijas valsti 7. Starptautiskajā Roberta Šūmaņa koru konkursā, portālam LA.lv pavēstīja kora prezidente Evita Vītoliņa.

Konkursa pirmajā dienā “Pa Saulei” izpildīja četrus sķandarbus no Roberta Šūmaņa, Džozefa Reinbergera, Pētera Vaska un Džeika Runestada daiļrades, un ieguva Zelta diplomu savā kategorijā ar iespēju cīnīties par galveno balvu.

Savukārt otrās dienas Grand Prix uznācienam, koris bija sagatavojis oriģinālus un radošus priekšnesumus, izvēloties latviešu komponistu – Jāņa Liepiņa “Murgs” un Ērika Ešenvalda “Northern Lights” skaņdarbus un izcīnija visaugstāko žūrijas atzinību.

Vācijā koris pavadīja piepildītas četras dienas, kuras veltīja ne tikai konkursam, bet arī koncertiem, piemēram, piedalījās Berlīnes mūra 25. gada dienai veltītās foto izstādes atklāšanā Cvikavas pilsētas domē.

“Man ir ļoti liels prieks. Šis bija mūsu labākais sniegums ko esam parādījuši starptautiska mēroga konkursā. Cvikavas koru kari nebija viegli, bet tas motivēja ikvienu koncentrēties darbam. Kā kora diriģents es ar prieku un lepnumu raugos uz kora izaugsmi un redzu motivāciju, darba dzirksteli, un vēlmi uz arvien augstākiem sniegumiem, kas nes arī augļus. Esmu ļoti gandarīts par Grand Prix tiešām varu teikt izcīņu, jo nācās kārtīgi “pakauties” ar koriem,” – ar humora dzirksti uz konkursu atskatās kora diriģents Jānis Ozols.

Kori Pa Saulei konkursā diriģēja arī Margarita Dudčaka, kura ar lepnumu par kora sasniegumiem saka: “Ir domu spēks, ticības spēks, ir vārdu spēks un ir darīšanas spēks, tieši šo spēku “Pa Saulei” lieliski pierādīja konkursā. Uzstāšanās brīdī koris bija tik ļoti koncentrējies un saliedējies, ka vēl pat, nezinot rezultātus, man bija gandarījuma sajūta. Arī es atzīstu, ka konkurss nebija viegls, taču cīnījāmies. Mēs bijām atšķirīgi no citiem – spilgti un interesanti, un radījām skaistu mākslas baudījumu.”

7. Internationaler Robert-Schumann-Chorwettbewerb & Festival 2014 ir augsta līmeņa starptautisks konkurss, kas notiek kopš 1992. gada un ik četrus gadus uz Cvikavas pilsētu Vācijā dodas kori no dažādām pasaules valstīm, arī Latvijas. Konkurss ir veltījums vienam no izcilākā Romantisma laikmeta komponistam – Robertam Šūmanim un viņa mantojumam.

Koris “Pa Saulei” dibināts 2009. gada 11. augustā, tā diriģentes Martas Ozolas vadībā un jau ieguvis vietēja un starptautiska mēroga atzinības, izcīnot vairākas Zelta godalgas koru konkursos Latvijā, Itālijā, Nīderlandē, Spānijā, Polijā un tagad arī Grand Prix Vācijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+