Kultūra
Teātris un kino

Garlaicības muzejs, Pārnākotne un Vakara brokastis – “Dirty Deal Teatro” svinēs desmit gadus 0

Publicitātes attēls

“Dirty Deal Teatro” šovasar svin desmit gadu pastāvēšanas jubileju un par godu tai sagatavojis plašu programmu ar īsizrādēm, koncertu, lekcijām un citiem notikumiem, kuri norisināsies 9., 10. un 11. augustā Andrejsalā un Spīķeru kvartālā, LA.lv uzzināja teātrī.

Svinību pirmajā dienā, 9. augustā, plkst. 18 Hedas mājā, Andrejsalā, norisināsies lekciju un “1 pret 1” īsizrāžu vakars “Pārcilvēki un pārnākotne”, sniedzot praktisku un teorētisku ieskatu pārcilvēcisko spēju un iespēju pasaulē. Pārnākotnes jautājumos iedziļināsies LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Guntis Pakalns, LU Psiholoģijas nodaļas vadītājs Ivars Austers un Latvijas Jaunā teātra institūta direktore Gundega Laiviņa.
Skatītāji aicināti iesaistīties īsformāta “1 pret 1” izrādē, kuras veidos Jānis Balodis, Aiva Birbele, Andrejs Polozkovs, Dana Indāne, Ieva Gaurilčikaite, Matīss Gricmanis.

10. augustā plkst. 17, 19 un 21 DDT aicina uz desmitgades īsizrādēm. Reflektējot par pēdējo desmit gadu laikā piedzīvoto, notikušo un radīto, vairākas radošās komandas apkopojušas pieredzi un mēģinājušas iezīmēt nākotnes perspektīvas.

No plkst. 17 Spīķeru kvartālā blakus bērnu spēļu laukumam savas durvis apmeklētājiem vērs Garlaicības muzejs padzīvojušiem jauniešiem. Par muzeja eksponātiem kalpos unikāli objekti, kas daudzdzīvokļu māju pagalmos garlaicības un jaunības iespaidā mainījuši savu sākotnējo jēgu un nozīmi. Paulas Pļavnieces, Uģa Bērziņa, Ances Kukules un Ulda Sniķera veidotais muzejs darbosies 10. augustā no 17 līdz 21, 11. augustā no 17 līdz 20, 12. augustā no 13 līdz 17. Garlaicības muzejs ir viena no Latvijas valsts simtgades programmas norisēm.

Svinību trešajā dienā, 11. augustā, plkst. 18 DDT piedāvās “Vakara brokastis” – diskusiju par to, kas ir svarīgs šodien un var nebūt svarīgs rīt. Kopā ar apmeklētājiem modīsies un dienas otrās brokastis gatavos un ēdīs četri režisori – Kārlis Krūmiņš, Dmitrijs Petrenko, Andrejs Polozkovs un Valters Sīlis.

Svinības noslēgsies ar DDT 10Ø gades Mārča Lāča un Ģirta Šoļa veidoto jubilejas koncertu Spīķeru kvartāla galvenajā laukumā “Vectēva netīrie гaды”.

LA.lv