×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Garlaicīgs popkorna trilleris


ReklāmfotoReklāmfoto

Pirms vairākiem gadiem asiņainajā trillerī “Nolaupītā” pa Parīzi izdauzījās Liams Nīsons, meklēdams savu meitu, nu pienākusi kārta Kevinam Kostneram trillerī drāmā “3 dienas, lai nogalinātu”. Abas filmas vieno arī tas, ka idejas autors ir Liks Besons.

To, ka divus “Oskarus” saņēmušais Kevins Kostners ir viena no 90. gadu Holivudas sejām, neapšauba neviens, tāpat kā viņa lielisko atgriešanos ar miniseriālu “Hetfīldi un Mekoji”, kas aktierim sagādāja pelnītu “Zelta globusu”, bet viņa izvēle piedalīties viduvējā trillerī gan liek vaicāt, vai tiešām viņa pirmās sievas šķiršanās laikā iegūtā sāpju nauda 80 miljonu ASV dolāru apmērā tik ļoti iesitusi pa kabatu, ka jāpieņem viens popkorna piedāvājums pēc otra? Taču tikpat labi iespējams, ka, sajutis gadu nastu, ko pieklājīgi mēdz dēvēt par bagātu pieredzi, viņš mēģina nepazaudēt vietu Holivudas vilcienā, kur dominē arvien jaunāki, arvien seksīgāki un arvien lielāku peļņu nodrošinoši aktieri? Lai vai kā, trillerī “3 dienas, lai nogalinātu” Kevina Kostnera varonis ir superaģents, kura dienas ir skaitītas, – vismaz tā viņam pasaka ārsts, solīdams vien nieka mēnešus. Taču, kad sava aroda specam neatsakāmu piedāvājumu piespēlē seksīgā Viva, viņš ne vien piekrīt turpināt slepkavību virknes, bet arī kļūt par izmēģinājumu trusīti zālēm, kas, iespējams, varētu attālināt viņa aiziešanu tai saulē, jo arī šeit pat Ītenam Reneram vēl ir lietas kārtojamas, piemēram, attiecības ar bijušo sievu, kuru viņš vēl joprojām mīl, un pusaudzi meitu.

Kaut arī ailītē “režisors” ierakstīti Džozefa Makgintija Nikola iniciāļi, pa visām filmas “3 dienas, lai nogalinātu” vīlēm spraucas laukā tā idejas autora Lika Besona rokraksts, kas pēdējos gados krietni padevies bezkaunīgai naudas kāšanai, piemirstot par profesionāliem izaicinājumiem un talanta slīpēšanu. Un nepamet sajūta, ka Besons pamatīgi nohalturējis, jo šī filma, kas jau janvāra beigās nonāca ASV distribūcijā, nav izpelnījusies labas atsauksmes vairāku iemeslu dēļ, no kuriem pats galvenais – neveiklais scenārijs, kam tā arī nav formulēts žanrs un kas svārstās starp komēdiju, drāmu un spriedzes filmu. Un, protams, notikumu paredzamība, kas gan varēja arī nebūt tik salkana, kaut gan Parīzei, protams, romantika piestāv.

UZZIŅA


“3 dienas, lai nogalinātu”/”3 Days to Kill”


ASV, Francija, 2014

Režisors: McG

Lomās: Kevins Kostners, Ambera Hērda, Heilija Steinfelda, Konija Nīlsena, Ričards Sammels

No 18. aprīļa “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+