×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. novembris, 2013
Drukāt

Lai efekts nepārvēršas defektā. 9 padomi garšvielu lietošanai (4)

1

Garšvielu pasaule ir ļoti bagāta, tāpēc to lietošana sniedz iespēju ar minimālām pūlēm pagatavot daudz atšķirīgu ēdienu. Turklāt, izmantojot garšvielas, var samazināt sāls patēriņu. Kas jāņem vērā, tās lietojot?

• Gatavojot maltīti, nevajadzētu vienu un to pašu garšvielu pievienot vairākiem ēdieniem, kas tiks celti galdā.

• Izvēloties garšvielas, jāpievērš uzmanība to saderībai. Visvieglāk var maldīties, vienu garšvielu izceļot kā pamatgaršvielu, bet citas atstājot papildgaršvielu statusā.

• Vislabākais rezultāts sagaidāms, garšvielas pievienojot pamazām ēdiena gatavošanas dažādos posmos. Pielikt par maz garšvielu ir mazāka kļūda, nekā pievienot to par daudz.

• Gatavojot dzidros buljonus, kā arī ēdienus, kas ilgi jācep, gatavošanai lieto veselus garšaugus. Izmantojot maltās garšvielas, buljoni zaudē pievilcīgo izskatu, jo nav dzidri. Malto garšvielu īstā vieta ir ātri gatavojamajos ēdienos, jo no tām ātrāk izdalās garšas un aromātiskās vielas.

• Garšvielas var pievienot ēdiena gatavošanas sākumā, vidū vai beigās. Tikai jāievēro, ka garšaugu virszemes daļas necieš ilgstošu karsēšanu, tāpēc tās labāk likt katlā vai uz pannas mirkli pirms ēdiena gatavošanas beigām. Gatavas garšvielas pievieno sākumā.

• Papriku un karija maisījumu pirms lietošanas sakarsē taukvielās. Tādējādi līdzās labai garšai iegūst arī patīkamu ēdiena krāsu.

• Garšvielas pievienojot aukstiem ēdieniem, jārēķinās, ka garša pavājinās jau pēc pāris stundu uzglabāšanas ledusskapī.

• Pārtikas produkti ar lielu cietes saturu (piemēram, rīsi, kartupeļi un makaroni) uzsūc vairāk garšvielu, tāpēc tiem jāpievieno lielāka garšvielu deva.

• Dažas veselas garšvielas (kanēļa miza, vaniļas pāksts) var izmantot vairākas reizes, pēc vārīšanas ēdienā tās noskalojot un izžāvējot.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. KA TAS DOMATS – JAUNU MASKU SASTAVAM ?!…

  …Юрий Гальцев и Геннадий Ветров – “Поступление”..!..

  …KUR ?!..

  …NU – TUR ! – AK TA !…

  …KOMENTARI * SESTAJA SEJUMA IEVIETOTIE DARBI *

  SACEROT ABUS MINETOS DZEJOLUS , RAINIS P.STUCKAS RAKSTU ACIMREDZOT NEBIJA LASIJIS . VELAK , SAPRAZDAMS SAVU ALOSANOS , DZEJNIEKS NAV PIE TIEM VAIRS STRADAJIS UN NAV DEVIS TOS PUBLICESANAI.
  RIGA * 1979 *
  SAJA UN CITOS SEJUMOS , KARTOJOT UN KOMENTEJOT RAINA DZEJOLUS , IZMANTOTS K. EGLES RAINA BIBLIOGRAFIJAS MANUSKRIPTS.
  ARI TAS NORADITS KOMENTAROS.
  Mūžīgais Unisons – Ceļu policistu dziesma…

  …NERETI RAINA TEKSTS NAV PAREIZI IZLASITS.

  PROTAMS , TAS NEIZSLEDZ IESPEJAMIBU , KA RAINIS , IZSTRADAJOT EPU GALIGA VEIDA , KADU NO TEMATA NOSAUKUMIEM VARETU NEMT ARI PAR DZIEDAJUMA VIRSRAKSTU.

Draugiem Facebook Twitter Google+