×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2014
Drukāt

Garšīgas Līgo svētku receptes cukura diabēta pacientiem (1)

Foto - Juris BeikmanisFoto - Juris Beikmanis

Kā sākas gatavošanās latviešu gadskārtas svētkiem Jāņiem? Piekritīsiet, ka svētku gaidīšana sākas ar svinību vietas izvēli, kā arī kompāniju, kurā pavadīsiet svētkus. Bet kā izlemjam, kas tiks likts galdā? Vai tas ik gadu ir tradicionālais Jāņu siers, pīrāgi un alus? Atbilžu portāls par veselību www.MSDpacientiem.lv piedāvā šī gada svētku galdā likt netradicionālas, garšīgas, bet veselīgas Jāņu ēdienu receptes. Ēdieni ir īpaši piemēroti cukura diabēta pacientiem.

Jāņu receptes cukura diabēta pacientiem izstrādāja uztura speciāliste Liene Sondore. Receptēs var gūt padomu, kā pagatavot Jāņa tēva pikantos gaļas un dārzeņu iesmiņus, zaļumu pesto no nātrēm, Jāņu mātes vasaras tomātu zupu un siltos Saulgriežu salātus, kuru sastāvā ir ne visiem zināmais bulgurs – kviešu graudi, termiski apstrādāti ar ūdeni, pēc tam kaltēti, attīrīti un sasmalcināti līdz vajadzīgajam izmēram.

Receptes skatiet šeit. 

Visus ēdienus Lienes Sondores vadībā gatavoja un testēja ārsti endokrinologi, diabēta māsas un cukura diabēta pacienti. Pasākumā 10.jūnijā vienkopus pulcējās vairāk nekā 30 cilvēki, to skaitā reģionālo cukura diabēta biedrību vadītāji no Dobeles, Limbažiem, Tukuma, Kuldīgas, Valmieras, Jūrmalas un Rīgas.

„Tika apgāzts mīts, kas valda gan cukura diabēta pacientu, gan ārstu vidū, ka diabētiķa uzturs ir bezgaršīgs un vienveidīgs. Ieguvu idejas veselīga uztura pagatavošanai, tas nav sarežģīti un ir ļoti garšīgi, ar tik daudzveidīgām garšas niansēm!” atzīst dr. Indra Štelmane, Latvijas Diabēta Federācijas vadītāja.

Kā secināja cukura diabēta pacienti, Jāņu recepšu gatavošana speciālistu klātbūtnē ir liels impulss pašiem radošāk veidot savu ēdienkarti, ieskatīties MSDpacientiem.lv un ikdienā izmantot garšīgas receptes veselīgu ēdienu gatavošanā.

„Gatavot cukura diabēta pacientam draudzīgu maltīti nav sarežģīti. Viegli var salīdzināt, kā maģiski samazinās kopējais ēdiena kaloriju daudzums salātu mērcītē, vienkārši nomainot krējumu pret jogurtu bez piedevām. Kāri pēc vienkāršā garšas pārdzīvojuma no taukiem nomainām pret spēcīgo garšaugu simfoniju, kurā dzirdam baziliku, ķiploku, citronu sulu vai jebkuras citas garšas pēc izvēles, un tas ir solis pretī veselīgai maltītei,” stāsta Līga Ārente, diabēta aprūpes māsu apvienības priekšsēdētāja.

Būtiski, ka MSDpacientiem.lv ir lasāmas ne tikai ēdienu receptes, bet arī katrai receptei aprēķināts olbaltumvielu, ogļhidrātu, kilokaloriju, kā arī cukura diabēta pacientiem tik nozīmīgo maizes vienību skaits.

Ieskatam piedāvājam divas vasaras saulgriežiem piemērotas ēdienu receptes – siltie Saulgriežu salāti ar bulguru, kā arī Jāņu mātes vasaras tomātu zupa jeb gaspačo.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā var būt garšīgas receptes??? Var būt tikai receptes garšīgiem ēdieniem! Vai tad receptes grauzīsiet?

Draugiem Facebook Twitter Google+