Uncategorized

Gastroenterologs un politiķis Hosams Abu Meri pirmo reizi stāsta par savu cīņu ar vēzi6

Pirmo reizi par savas dzīves smagāko laiku – cīņu ar vēzi – gastroenterologs, Saeimas deputāts un Arābu kultūras centra valdes priekšsēdētājs Hosams Abu Meri (43) stāsta nule kā izdotajā grāmatā “Hosams Abu Meri. Libānietis. Sirdī latvietis”.

Savukārt žurnālam “Privātā Dzīve” viņš atklāj, ka tā kā nav bijušas nekādas slimības pazīmes, tad vēzis tika atklāts otrajā un trešajā stadijā. 1997. gadā, kad Abu Meri studējis Latvijas Medicīnas akadēmijas 4. kursā, viņam veiktas divas operācijas un pēcāk nozīmētas sešas ķīmijterapijas. Nepārtraucot studijas, viņš reizi mēnesī uz nedēļu devies uz ķīmijterapiju Libānā, jo tajā laikā Beirūtā bijuši pieejami labāki medikamenti nekā Latvijā. Tēvs no Japānas pasūtījis arī īpašas zāles. “Es mocījos ar sliktu dūšu, man nogāja mati, no kortizona kļuvu apaļš un pieņēmos svarā par 10 kilogramiem, taču turpināju mācīties. Tas ir mīts, ka ārsti nekad neslimo.” Aŗī pēc ārstēšanās piecus gadus bijis stress, jo bijis jāiet uz regulārām pārbaudēm. Turklāt, ņemot vērā, ka slimība bijusi saistīta ar vīriešu lietām, nav bijis zināms, vai Hosamam varēs būt bērni.

“Kad 2004. gadā uzzināju, ka mana sieva ir stāvoklī, sapratu, ka tas ir brīnums. Jo analīzes nebija tik labas, kā vajadzētu būt. Dakteris tā arī teica – tas ir kaut kas! Tātad manas meitas ir brīnumbērni! Tomēr tie pieci gadi, pirms piedzima Sabina, bija samērā depresīvi – pieļāvu domu, ka man dzīvē bērnu nebūs un ar to jāsamierinās.”

LA.lv