Apbrīno

Gastronomiska izklaide Francijā filmā “Parīze pagaidīs” 16

Publicitātes foto

Mākslas kino režijā 80 gadu vecumā beidzot roku izmēģinājusi arī leģendārā Kopolu klana pārstāve Eleanora Kopola – viņa arī Frēnsisa Forda Kopolas sieva un Sofijas Kopolas māte. Kopolas lentes “Parīze pagaidīs” galvenā varone ir Daienas Leinas atveidotā Anne, kura kopā ar vīra kolēģi no Kannām dodas uz Parīzi.

Vienmēr strādājošu vīru sievām dzīve ne vienmēr ir salda, un tāda ir arī Annes ikdiena. Kad viņa kopā ar Maiklu atrodas Kannās, slavenā producenta telefons nemitīgi zvana, un, par spīti apkārt esošajai dabas un cilvēku radītajai dailei, abi nevar izbaudīt ne nieka no tā. Tā vien šķiet, ka Maikls sievas saskābušo vaigu nemaz nepamana – droši vien, tā notiek jau gadiem –, un, kad abi ir ceļā uz lidmašīnu, lai dotos uz nākamo pilsētu, kur viņam kārtojamas darba lietas, Anne piekrīt Maikla kolēģa piedāvājumam ceļu uz Parīzi turpināt ar automašīnu. Protams, brauciens cauri Provansai un Burgundijai izvēršas skaistu ainavu un gastronomisku baudu pārpilnības bagāts, teju katrā ceļa pagriezienā konfrontējot amerikāņu un franču kultūras un gabaliņu pēc gabaliņa lupinot nost Annes un Žaka gadiem iemantotās piesardzības kārtas, kas liedz izbaudīt visu dzīves paleti tās daudzveidīgajā krāsainībā un faktūrās.

Izrādīta arī īpašajā seansā Toronto Starptautiskajā kinofestivālā, Eleanoras Kopolas filma “Parīze pagaidīs” ir izklaidējošs nieks, kuram palikšana vēstures annālēs nedraud. Iekļaušana televīzijas romantisko vakaru programmās gan – tāpat kā daudzām citām filmām ar Daienas Leinas piedalīšanos, jo tās, piederot labas gaumes izpausmēm, tomēr neieslīgst pārlieku asarainā sentimentā un klišeju apspēlēšanā, tajā pašā laikā saglabājot rotaļīgumu un profesionālismu, ko gan šajā filmā aizēno galveno varoņu atveidotāju savstarpējās ķīmijas trūkums.

Francijas dienvidu ainavas 80 gadus vecās debitantes Eleanoras Kopolas filmu ļauj ievietot arī starp ceļojumu lentēm, un viņa gides lomā vairījusies no klišejām, daudz lielāku uzmanību pievēršot gastronomiskām izklaidēm, kas vēderprieku cienītājus atstās ar sulīgām un garām siekalām, ja pirms filmas skatīšanās būs piemirsts par apetītes remdēšanu. Ar popkornu gan izlīdzēties nevarēs, jo kukurūzas kraukšķi nekādi nespēj iederēties starp baltiem stīvinātiem galdautiem, vīna degustēšanu un ēdieniem, kuru nosaukumu izrunāšana var kļūt par mēles mežģiem.

 

“Parīze pagaidīs”/”Bonjour Anne “/”Paris Can Wait”

ASV, Japāna, 2017.

Režisore: Eleanora Kopola

Lomās: Daiena Leina, Arno Vijārs, Aleks Baldvins

No 6. oktobra “Kino Citadele”

LA.lv