Sports
Ziemas sports

Gasūna no olimpiskās čempiones atpaliek gandrīz 14 sekundes (foto)1

FOTO: Romāns Kokšarovs / F/64/Photo Agency

Par favorīti uzskatītā amerikāņu kalnu slēpotāja Mikaēla Šifrina ceturtdien kļuva par Phjončhanas olimpisko spēļu čempioni milzu slalomā, kamēr Latvijas kalnu slēpotāja Lelde Gasūna ierindojās 43.vietā.

Patlaban 22 gadus vecā Šifrina izcīnīja savu otro olimpiskās čempiones titulu, jo pirms četriem gadiem Sočos viņa triumfēja slalomā, bet milzu slalomā toreiz palika piektā.

Ceturtdien Šifrina divu braucienu summā finišēja pēc divām minūtēm un 20,02 sekundēm, par 0,39 sekundēm pārspējot norvēģieti Rangnhillu Mūvinkelu, bet bronzas medaļa tika itālietei Federikai Brinjonei, kura bija vēl par 0,07 sekundēm lēnāka.

Pēc pirmā brauciena Šifrina bija otrā, 0,20 sekundes zaudējot itālietei Manuelai Melgai, taču otrajā braucienā konkurente kļūdījās, beigās paliekot vien astotajā vietā. Otrajā braucienā amerikāniete bija ceturtā ātrākā, taču ar to pietika uzvarai summā.

Tikmēr Gasūna uzvarētājai zaudēja 13,93 sekundes, kas viņai deva 43.vietu starp 60 abus braucienus veikušajām dalībniecēm.


Pirmajā braucienā Gasūna trasē devās ar 50.numuru, kad visas favorītes jau bija nobraukušas, tobrīd trases augšdaļā latvietei esot vienai no lēnākajām. Tomēr ņemot vērā, ka teju desmit sportistes pirms viņas līdz finišam netika, bet vēlāk startēja arī zemāka līmeņa dalībnieces, latviete pēc pirmā brauciena ieņēma 47.vietu, no līderes atpaliekot 8,03 sekundes.

Savukārt otrajā braucienā viņa uzrādīja 42.rezultātu, bet summā pakāpās uz 43.pozīciju, jo četras augstāk esošas konkurentes nefinišēja.

Sacensības sāka 79 kalnu slēpotājas.

Saistītie raksti

Pirmajā braucienā neveiksme piemeklēja pazīstamo Šveices kalnu slēpotāju Laru Gutu, kura kļūdījās trases otrajā sektorā, krita un finišu nesasniedza.

Atšķirībā no iepriekšējām dienām ceturtdien Phjončhanā valda kalnu slēpošanas sacensībām atbilstoši apstākļi, jo spēcīgais vējš, kas pamatīgi iespaidojis sacensību kalendāru, beidzot ir rimies.

LA.lv