×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2016
Drukāt

Ukrainas dēļ gatava sadegt kā Žanna d’Arka. Saruna ar Nadiju Savčenko (3)

Foto - RIA/LETAFoto - RIA/LETA

Ārēji ļoti nogurusi, pat skarba, bet apņēmības pilna atvērt uzreiz divas savas turpmākās politiskās cīņas frontes – Krievijas okupācijas izbeigšanu un arī cīņu ar tiem, kuri Ukrainas iekšienē bremzē reformas. Tādu ekskluzīvā intervijā “RīgaTV24” un “Latvijas Avīzei” es satiku vairāk nekā divus gadus gūstā Krievijā turēto Ukrainas Augstākās radas un Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas deputāti Nadiju Savčenko. Pašas mājās sagaidīta kā tautas varone, bet te, Strasbūrā, izņemot Baltijas deputātus, no apkampieniem ar Ukrainas mūsdienu Žannu d’Arku izvairās gan rietumvalstu, gan Krieviju aizstāvošo valstu deputāti. Politikas kuluāros spriež, ka nav īsti skaidrs, vai tiešām kara noziegumi, par kuriem viņu tiesāja Krievijā, ir tikai Putina režīma safabricēti… Turklāt Rietumos neviens nevēlas “lieki heroizēt” Savčenko, lai Putinam būtu grūtāk “uzsist viņas atbrīvošanas cenu” – Rietumu noteikto ekonomisko sankciju mīkstināšanu.

– Vai jūs jūtaties kā Žanna d’Arka, kā Ukrainas un visas Eiropas varone?

– Sākumā paldies! Paldies jūsu valstij par atbalstu, paldies brīvprātīgajiem! Vēl nesen mēs no Ukrainas pavadījām jūsu kārtējos brīvprātīgos atpakaļ, es viņiem pateicos personīgi.

Ja runā par to, vai jūtos kā Žannas d’Arka… Es esmu Nadija Savčenko. Šie salīdzinājumi varbūt kādam ir vajadzīgi, bet es domāju, ka katram cilvēkam ir jāīsteno viņa sūtība. Tad arī viss izdosies.

– Vai jūs vēlētos, lai jūs vēl aizvien turpina tā saukt!? Jo beigās viņu…

– Jūs gribat teikt, ka Žanna d’Arka beigās sadega…

– Jā, tieši tā! Man vienkārši ir tāda sajūta, ka te, Strasbūrā, jūs sagaidīja ne tādā sajūsmā kā Kijevā!

– Laikam jau es savai tautai esmu tuvāka. Es negaidu sajūsmu no Strasbūras, es vēlos konstruktīvu sadarbību un rezultātus. Sadegt vai nesadegt savu ideālu labā… Savas valsts un savas ticības labā esmu vienmēr gatava!

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Un kur pierādījumi taviem apgalvojumiem? Kremļa propagandas atkārtošana neskaitās!

  2. Runā svešu tekstu. Atslēgas vieta ir par Minskas vienošanos- ”to neviens nepildīs”. Tātad arī Kijeva. Tātad atliek karš. Kijeva gaidīs izdevīgu brīdi, kad Krievija būs aiņemta citur. Jo ticami šķiet, ka Krievija ir apsolījusi iznīcicināt ”pretterorisma spēkus”, ja tie vēlreiz uzbruks pašpasludinātajām republikām. Bet labklājības Ukrainā nebūs, kamēr cilvēki nepārstās zagt, un nesāks beidzot strādāt.

    • Kādas vēl pašpasludinātās republikas?! Tur bija kaut kāds godīgs, neatkarīgs referendums? Pietiek vienreiz šito propagandu dzīt – neviens taču tāpat uz tās neuzķersies

Draugiem Facebook Twitter Google+