×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

Latvijā zināšanas par akvakultūru var apgūt akreditētā programmā

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā zināšanas akvakultūrā nu jau vairākus gadus var apgūt akreditētā 240 stundu mācību programmā “Akvakultūra”. “Mācības viena gada garumā pēc pieprasījuma rīko ik pārnedēļu Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Mūžizglītības centrā Jelgavā, institūta “BIOR” zivju audzētavās notiek praktiskie darbi, Latvijas Universitātes (LU) un LLU laboratorijās – laboratorijas darbi,” teic LLU docente, Pārtikas drošības dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta vadošā pētniece Ruta Medne. Ar lekcijām uzstājas abu iepriekš nosaukto universitāšu lektori un arī uzņēmēji praktiķi. “Katrs no šīm mācībām ņēma to, kas viņam visvairāk vajadzīgs. Ļoti labi, ka šajā kursā notiek praktiskās nodarbības zivju audzētavās, kuras ikdienā ir grūti apmeklēt,” teic mācību programmu apguvušais Rideļu dzirnavu ezera saimnieks Oskars Kambala.

Nesen mācību kursu beidza pirmie desmit akvakultūras nozares eksperti. Viņu vidū bija gan uzņēmēji, kas jau nodarbojas ar akvakultūras uzņēmējdarbību, cilvēki, kuriem ir interese par šo nozari, un tie, kas lemj par iesaistīšanos akvakultūras uzņēmējdarbībā. Patlaban LLU Mūžizglītības centra mājas vietnē var pieteikties nākamās grupas dalībnieki. Pieteikties var, arī zvanot pa tālruni 63005715 vai 26340144.

Mācības notiek piektdienās un sestdienās. Kursos māca zivju fizioloģiju, zivju bioloģiju, ekoloģiju, audzēšanas biotehnoloģijas, recirkulācijas sistēmas, specifiskās prasības zivju un vēžveidīgo sugām, kā arī citas akvakultūras biznesam svarīgus nosacījumus, tostarp gliemju audzēšanu un dzīvas barības audzēšanu. Akvakultūras nozares eksperti LU laboratorijās veic laboratorijas darbus par ūdens kvalitāti, LLU laboratorijās darbošanās ir saistīta ar zivīm un gliemjiem. “Ļoti noderīgs kurss zivsaimniekam gan no praktiskā, gan arī no teorētiskā skatpunkta,” teic Uldis Bērziņš, SIA “GMS” saimnieks. Viņš Ziemeru pagastā audzē stores, bet dīķos – karpas, līņus, foreles un sīgas. “Nākotnē vēlētos gūt citu valstu uzņēmēju pieredzi. Ja būs piedāvājums, tad noteikti to izmantošu,” tā U. Bērziņš. Uzņēmēji vērš uzmanību uz akvakultūras nozares salīdzinoši vājo lobiju Zemkopības ministrijā, atzinīgi vērtē šajā plānošanas periodā piešķirtos vides maksājumus, vienlaikus norādot, ka, tāpat kā lauksaimniekiem, arī saimniekiem, kas darbojas akvakultūras nozarē, ir vajadzīgi arī platību maksājumi. Tas ļaus sakārtot privāto ezeru vidi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+