Mobilā versija
+9.6°C
Leonīds, Leonīda
Piektdiena, 20. oktobris, 2017
28. decembris, 2016
Drukāt

Kāds ir Latvijas kultūras vēstnieku veikums? (1)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Biedrības "Sadarbības platforma" valdes priekšsēdētāja Lauma Celma

Lauma Celma, biedrības “Sadarbības platforma” valdes priekšsēdētāja: “Kultūras vēstnieki – tā ir kustība, kurā iesaistās dažādu tautu kultūras līderi Latvijas novados, pilsētās un ciematos. Mēs, kopskaitā 150 cilvēki, rīkojam kopīgus pasākumus dažādās Latvijas vietās, īstenojam interesantus projektus, rosinām cilvēkus pozitīvām pārmaiņām, lai veidotu saliedētu sabiedrību. Kā kultūras vēstniece darbojos jau ceturto gadu, šobrīd manis vadītā biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru īsteno projektu “Latvijas kultūras vēstnieku ekspedīcija”, kura gaitā taps fotoizstāde, grāmata un dokumentālā filma par kultūru daudzveidību Latvijā un dažādu tautu pārstāvju lielo ieguldījumu Latvijas veidošanā. Tā būs brīnišķīga dāvana valsts simtgadei.”

 

Ināra Rasima, Kārsavas krievu kultūras biedrības “Utroja” vadītāja: “Savdabīgā veidā kultūras vēstījumu sniedzu kā režisore – teātra izrādēs varoņi darbojas kā dzīvē, kad viens kaut ko pasaka krieviski, otrs atbild latviski, trešais piebalso latgaliski. Jā, mūsu vidū ir arī latgalieši, ieskaitot mani, un latvieši, kas nākuši no Sēlijas un Vidzemes. Mūsu izrādes reizē ir arī valodu mācīšanās un kultūru mijiedarbības stiprināšana. Sadarbojos arī ar daudziem rosīgiem nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Nesen vadīju kultūras vēstnieku nometni Kārsavā, kurā uzsvaru likām uz starpkultūru dialoga veicināšanu.”

 

Rita Rozentāle, Liepājas poļu sieviešu kluba “Vanda” vadītāja: “Kultūras vēstnieka misija – faktiski tas ir nepārtraukts darbs, cenšoties aktivizēt sabiedrību un stiprināt saikni starp dažādām kultūrām. Nesen izdevās noorganizēt lielisku tautu draudzības ugunskuru Liepājas koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”. Izstrādājam un īstenojam dažādus projektus, viens no tiem – “Latviešu un poļu tautu likteņdziesmas novembrī un maijā””.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ar savām multikultūrām, pārtautošanām, integrēšanām, profanācijas pasākumiem u.t.t.
    Palasiet netā, kādas atsauksmes ir, pieminot Latvijas nosaukumu, no rietumeiropiešiem, nevis tikai politkorektās diplomātiskās salmu čabēšanas !

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (30)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vilciens no Ķīnas – atzīmējamā diena kalendārā

Rīgas brīvostā šonedēļ svinīgi tika sagaidīts konteinervilciens no Ķīnas pilsētas Urumči, aģentūrai LETA pavēstīja AS Latvijas dzelzceļš (“LDz”). Pasākumā piedalījās “LDz” vadība, satiksmes ministrs, Kazahstānas vēstnieks, Krievijas vēstnieks, Ķīnas vēstnieks un citas amatpersonas, kā arī mediji. Gada laikā šis bija otrais konteinervilciens no Ķīnas. “LDz” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš sarunā ar aģentūru LETA atturējies nosaukt precīzu nākamā vilciena sagaidīšanas laiku, bet sacīja, ka tiek turpināts darbs ne tikai pie nākamā vilciena, bet arī regulāru pārvadājumu izveides. Sociālajos tīklos daži ironizē par to, ar kādu pompu Ķīnas vilciens tika sagaidīts, izskan piebildes, ka varbūt vēl svinīgāk par šo Latvijā ticis sagaidīts tikai igauņu bruņuvilciens 1919. gadā.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+