×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
28. decembris, 2016
Drukāt

Kāds ir Latvijas kultūras vēstnieku veikums? (1)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Biedrības "Sadarbības platforma" valdes priekšsēdētāja Lauma Celma

Lauma Celma, biedrības “Sadarbības platforma” valdes priekšsēdētāja: “Kultūras vēstnieki – tā ir kustība, kurā iesaistās dažādu tautu kultūras līderi Latvijas novados, pilsētās un ciematos. Mēs, kopskaitā 150 cilvēki, rīkojam kopīgus pasākumus dažādās Latvijas vietās, īstenojam interesantus projektus, rosinām cilvēkus pozitīvām pārmaiņām, lai veidotu saliedētu sabiedrību. Kā kultūras vēstniece darbojos jau ceturto gadu, šobrīd manis vadītā biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru īsteno projektu “Latvijas kultūras vēstnieku ekspedīcija”, kura gaitā taps fotoizstāde, grāmata un dokumentālā filma par kultūru daudzveidību Latvijā un dažādu tautu pārstāvju lielo ieguldījumu Latvijas veidošanā. Tā būs brīnišķīga dāvana valsts simtgadei.”

 

Ināra Rasima, Kārsavas krievu kultūras biedrības “Utroja” vadītāja: “Savdabīgā veidā kultūras vēstījumu sniedzu kā režisore – teātra izrādēs varoņi darbojas kā dzīvē, kad viens kaut ko pasaka krieviski, otrs atbild latviski, trešais piebalso latgaliski. Jā, mūsu vidū ir arī latgalieši, ieskaitot mani, un latvieši, kas nākuši no Sēlijas un Vidzemes. Mūsu izrādes reizē ir arī valodu mācīšanās un kultūru mijiedarbības stiprināšana. Sadarbojos arī ar daudziem rosīgiem nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Nesen vadīju kultūras vēstnieku nometni Kārsavā, kurā uzsvaru likām uz starpkultūru dialoga veicināšanu.”

 

Rita Rozentāle, Liepājas poļu sieviešu kluba “Vanda” vadītāja: “Kultūras vēstnieka misija – faktiski tas ir nepārtraukts darbs, cenšoties aktivizēt sabiedrību un stiprināt saikni starp dažādām kultūrām. Nesen izdevās noorganizēt lielisku tautu draudzības ugunskuru Liepājas koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”. Izstrādājam un īstenojam dažādus projektus, viens no tiem – “Latviešu un poļu tautu likteņdziesmas novembrī un maijā””.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ar savām multikultūrām, pārtautošanām, integrēšanām, profanācijas pasākumiem u.t.t.
    Palasiet netā, kādas atsauksmes ir, pieminot Latvijas nosaukumu, no rietumeiropiešiem, nevis tikai politkorektās diplomātiskās salmu čabēšanas !

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+