Mobilā versija
+21.1°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
28. decembris, 2016
Drukāt

Kāds ir Latvijas kultūras vēstnieku veikums? (1)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Biedrības "Sadarbības platforma" valdes priekšsēdētāja Lauma Celma

Lauma Celma, biedrības “Sadarbības platforma” valdes priekšsēdētāja: “Kultūras vēstnieki – tā ir kustība, kurā iesaistās dažādu tautu kultūras līderi Latvijas novados, pilsētās un ciematos. Mēs, kopskaitā 150 cilvēki, rīkojam kopīgus pasākumus dažādās Latvijas vietās, īstenojam interesantus projektus, rosinām cilvēkus pozitīvām pārmaiņām, lai veidotu saliedētu sabiedrību. Kā kultūras vēstniece darbojos jau ceturto gadu, šobrīd manis vadītā biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru īsteno projektu “Latvijas kultūras vēstnieku ekspedīcija”, kura gaitā taps fotoizstāde, grāmata un dokumentālā filma par kultūru daudzveidību Latvijā un dažādu tautu pārstāvju lielo ieguldījumu Latvijas veidošanā. Tā būs brīnišķīga dāvana valsts simtgadei.”

 

Ināra Rasima, Kārsavas krievu kultūras biedrības “Utroja” vadītāja: “Savdabīgā veidā kultūras vēstījumu sniedzu kā režisore – teātra izrādēs varoņi darbojas kā dzīvē, kad viens kaut ko pasaka krieviski, otrs atbild latviski, trešais piebalso latgaliski. Jā, mūsu vidū ir arī latgalieši, ieskaitot mani, un latvieši, kas nākuši no Sēlijas un Vidzemes. Mūsu izrādes reizē ir arī valodu mācīšanās un kultūru mijiedarbības stiprināšana. Sadarbojos arī ar daudziem rosīgiem nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Nesen vadīju kultūras vēstnieku nometni Kārsavā, kurā uzsvaru likām uz starpkultūru dialoga veicināšanu.”

 

Rita Rozentāle, Liepājas poļu sieviešu kluba “Vanda” vadītāja: “Kultūras vēstnieka misija – faktiski tas ir nepārtraukts darbs, cenšoties aktivizēt sabiedrību un stiprināt saikni starp dažādām kultūrām. Nesen izdevās noorganizēt lielisku tautu draudzības ugunskuru Liepājas koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”. Izstrādājam un īstenojam dažādus projektus, viens no tiem – “Latviešu un poļu tautu likteņdziesmas novembrī un maijā””.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ar savām multikultūrām, pārtautošanām, integrēšanām, profanācijas pasākumiem u.t.t.
    Palasiet netā, kādas atsauksmes ir, pieminot Latvijas nosaukumu, no rietumeiropiešiem, nevis tikai politkorektās diplomātiskās salmu čabēšanas !

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Uz jaunu krastu? Kā vadībā?

“Vienotības” valdes priekšsēdētāja amatam pieteikts ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, partijas priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns un Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis. Kandidatūras uz partijas priekšsēdētāja amatu vēl varēšot izvirzīt arī partijas kongresā 19. augustā, kad notiks “Vienotības” vadības vēlēšanas.

Kādiem jābūt mēneša ienākumiem, lai justos pārticīgi?
Līga Rasnača: Mazo algu celšana noteikti nepieciešama (18)Darba devējiem ir iespēja atalgojumu izlīdzināt, jo viens no reformas mērķiem ir ienākumu nevienlīdzības samazināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+