×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. jūlijs, 2014
Drukāt

Gatavo pensiju indeksāciju
 (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru kabineta komiteja šodien skata noteikumus par valsts pensijas apmēra pārskatīšanu.

Grozot Pensiju likumu, mainīta valsts pensiju indeksācijas kārtība, nosakot to pārskatīšanu atbilstoši faktisko patēriņa cenu izmaiņām un apdrošināšanas iemaksu algas reālajam pieaugumam.

Izstrādātais noteikumu projekts paredz valsts pensiju pārskatīšanā piemērojamā faktiskā patēriņa cenu indeksa noteikšanas kārtību, iemaksu algas indeksa aprēķina kārtību, kā arī valsts pensiju pārskatīšanas kārtību.

Lai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) katra gada 1. oktobrī varētu nodrošināt pensiju indeksāciju, pensiju pārskatīšanā piemērojamajam indeksam jābūt aprēķinātam septembrī, kad tiek gatavoti pensiju izmaksas saraksti oktobrim. Tā kā bez patēriņa cenu indeksa pensiju pārskatīšanā piemēro arī daļu no apdrošināšanas iemaksu algas reālā pieauguma procentiem, VSAA kopējo indeksu aprēķinās katra gada augustā. Līdz ar to pensiju pārskatīšanai paredzēts piemērot faktisko patēriņa cenu indeksu par laikposmu no iepriekšējā gada 1. augusta līdz kārtējā gada 31. jūlijam.

Jau rakstīts, ka grozījumi likumā par valsts pensijām paredz, ka šogad no 1. oktobra tiks indeksētas pensijas vai to daļas, kas nepārsniedz 285 eiro. Turpmāk indeksēs tās pensijas vai to daļas, kas nepārsniedz 50% no iepriekšējā kalendārā gada vidējās apdrošināšanas iemaksu algas valstī, ņemot vērā faktisko patēriņa cenu indeksu un 25% no apdrošināšanas iemaksu algas indeksa.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Mana pensija ir 400 Euro, kāpēc viņai neveiks indeksāciju. Vai uzskata , ka tā ir liela pensija? Kad nodokļus no algas plēsa lielus, tas bija normāli. Tad jau ar cenu indeksāciju naudu dabūs kam, bet jāskatās noteikti darba stāžs un iemaksas, jo savādāk būs negodīgi pre nedaudz lielāku pensiju saņēmējiem.

  • Ja valsts darbā esmu nostrādājusi 40 gadu un saņemu pensiju 235 EUR, vai neesmu pelnījusi indeksāciju? Vai tā ir grandioza pensija, no kuras var dzīvot???

 2. Valsts iestādēs pareizie grāmatveži Atbildēt

  Ilgi perēja un beidzot izdomāja formulu. Tagad tikai katru gadu atliks atbilstoši ,, pieskaņot,, pareizo ,, statistiku,, .

 3. Un atkal ieguvējie tie, kuriem zemas pensijas (un, iespējams, starp tiem ir TIE – kuri maz strādāja) – TĀPĒC, KĀPĒC NEŅEM VĒRĀ DARBA STĀŽU???????????????? Es mācījos un pa naktīm strādāju jau no 15 gadu vecuma!!!!! Kur ir mana nozagtā pensija??????????????

 4. Joprojam pie pensiju aprēķiniem netiek ņemts vērā oficiāli reģistrēts darbs 14 gadu vecumā.Nepiesegta diskriminācija.Arī nostrādāto gadu daudzums nav galvenais kritērijs.Bieži notiek pensionāru diskriminācija no politiskiem apsvērumiem.

 5. Laiks dzīvot – laiks mirt.Palīdzēsim Vienotībai celt nodokļus

 6. Jāņem vērā noteikti katra pensionāra nostrādātie gadi jeb darba stāžs.

  • Ja atkal balsosiet par vienotību, tad ne tādu diskrimināciju vien sagaidīsiet. Nez kam ir jānotiek, lai ņemtu vērā darba stāžu. Laikam visiem pensionāriem jāapvienojas un jāraksta Eiropas CT, lai panāktu Eiropas pensijas apmērus, ja jau esam Eiropā.

Draugiem Facebook Twitter Google+