Gatavojamies Dziesmu svētkiem
 0

Jautāju ”Latvijas Avīzes” lasītājiem, vai piedalāties sava novada pašdarbnieku dzīvē.


Reklāma
Reklāma

 

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33
Lasīt citas ziņas

Silvija Spaļva, Šederes kultūras nama vadītāja Ilūkstes novadā: “Pati pašdarbībā neiesaistos, bet esmu pasākumu organizatore. Kādreiz piekritu šim darbam, jo man patīk pats process, patīk organizēt un gatavoties koncertiem. Mūsu novadā ir daudz pašdarbnieku kolektīvu, kuros cilvēki varētu iesaistīties: koris, vairāki vokālie ansambļi – vīru, sieviešu un arī senioru –, vairāki tautas deju un līnijdejotāju kolektīvi. Cilvēki var iesaistīties arī teātros. Novads atbalsta pašdarbību. Mūsu pagasta Lašu korim (attēlā) apmaksā braukšanu, kad jādodas uz tālākiem mēģinājumiem. Tagad pirms Dziesmu svētkiem aktivitāte ir daudz lielāka, notiek gatavošanās, mēģinājumi.”

Rasma Pētersone, medicīnas māsa pirmsskolas izglītības iestādē Carnikavas novadā: “Mūsu novadā ir divi kori, bērnu vokālais ansamblis, pieci deju kolektīvi, teātra studija, kā arī vokāli instrumentālais ansamblis.
Es dziedu sieviešu korī “Undīne”. Mēģinājumi norisinās divas reizes nedēļā, kurus apmeklēju regulāri, notiek arī koncerti. Iesaistos pašdarbībā, jo man patīk ne tikai klausīties mūziku, bet arī dziedāt. Ar kori esam viesojušies daudzās Latvijas pilsētās, arī baznīcās un festivālos ārzemēs. Protams, arī Dziesmu svētkos. Savu uzstāšanos veidojam ļoti radoši, lai skatītājiem būtu interesanti, mēs ne tikai dziedam, bet piesaistām arī deju un teātra elementus. Tas ir galvenais, kāpēc to daru. Šobrīd gatavojam Dziesmu svētku programmu, arī deju kolektīvi aktīvi tiem gatavojas.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Velta Rieksta, pensionāre Jelgavā: “Agrākos laikos biju koru diriģente gan pilsētā, gan rajonā. Visu mūžu esmu nostrādājusi mūzikas skolā. Mācīju ne tikai tagadējiem koru, bet arī orķestru diriģentiem. Tagad neiesaistos nekur, jo slimoju, ārstējos, kā būs tālāk, tad jau redzēsim. Agrākos laikos vadīju arī vokālo ansambli “Zemgales virši”, toreiz par to arī mazliet maksāja, bet tagad ir pienākuši laiki, kad mums ir jāmaksā, ja gribam kaut kur piedalīties. Pilsētā pašdarbības aktivitāte ir liela, un tas, pateicoties bērnu mūzikas skolām, jo tās ir sākums visam. Šobrīd esmu atmiņu rakstītāja, man jāapkopo visas atmiņas par mūziķiem, kuri darbojušies Jelgavā, un jānodod tās Kultūras ministrijai.”

Anita Daģe, pārdevēja Ilūkstes novada Bebrenes pagastā: “Piedalos Bebrenes pagasta pašdarbības dramatiskajā kolektīvā jau vairāk nekā 25 gadus. Režisores Ritas Kļaviņas vadībā iestudējam dažādas lugas un izrādām tās gan savā pagastā un novadā, gan arī citos novados. Teātris patīk jau kopš bērnības. Pati kādreiz strādāju par kultūras nama vadītāju un mākslinieciskās daļas vadītāju, iesaistīju citus pašdarbībā un piedalījos arī pati. Mūsu pagastā darbojas vīru un sievu vokālie ansambļi, Eiropas deju kopa, jauniešu deju kolektīvs, šogad ir nodibināta arī folkloras kopa, kurā darbojas dažādu paaudžu dalībnieki. Jauniešu deju kolektīvs “Smaids” Līgas Kūliņas vadībā aktīvi gatavojas šā gada skatei, cerot, ka nākamgad būs iespēja piedalīties Dziesmu svētkos.”

Vilnis Kreilis, pensionārs Ogrē: ”Es dziedu Latvijas Nacionālo karavīru biedrības korī “Tēvija”. Mēģinājumi notiek reizi nedēļā. Mēs noteikti būsim un piedalīsimies Dziesmu svētkos 2013. gadā. Korī dzied vīri ar pieredzi, jau iepriekš bijuši citos koros. Pats dziedu visu mūžu, biju kora “Ziedonis” sastāvā. Dziedu, jo uzskatu, ka vienmēr ir jābūt kaut kādam hobijam, ko var attīstīt. Mūsu pilsētā ir daudz iespēju – var dziedāt, dejot, visi var izmantot šīs iespējas, tikai ir jāgrib.”