×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. jūlijs, 2013
Drukāt

Gatavojas Arhitektūras biennālei 


Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Arhitektu savienība (LAS) izsludinājusi atklātu radošo konceptu konkursu, aicinot iesniegt idejas Latvijas ekspozīcijas izveidei Venēcijas 14. starptautiskajā arhitektūras biennālē 2014. gadā.

 

Priekšlikumus gaida no arhitektūras un dizaina jomā strādājošiem profesionāļiem, attiecīgo jomu studentiem, arhitektūras un mākslas kritiķiem, mākslas un arhitektūras izstāžu kuratoriem. Pieteikumi jāiesniedz līdz 6. septembrim, plašāka informācija LAS vietnē www.latarh.lv.

Latvijas valsts ar nacionālo ekspozīciju Venēcijas starptautiskajās arhitektūras biennālēs tiek pārstāvēta kopš 2004. gada, veicinot arhitektūras radošo sasniegumu atpazīstamību un dizaina un arhitektūras nozares eksportspēju Eiropas Savienībā un citās valstīs. Latvijas ekspozīciju izveidi organizē Latvijas Arhitektu savienība ar Kultūras ministrijas deleģējumu.

Venēcijas 14. starptautiskā arhitektūras biennāle notiks no 2014. gada 7. jūnija līdz 23. novembrim Venēcijā Džardīni parkā un Arsenālā, kā arī pilsētas vēsturiskajā centrā. Vērienīgās arhitektūras izstādes kurators ir pasaulslavenais arhitekts Rems Kolhāss, kas izvēlējies nosaukumu “Pamati” (“Fundamentals”) tēmai “Mūsdienīguma absorbēšana. 1914 – 2014” (“Absorbing Modernity: 1914 – 2014”). Arhitekts uzsver, ka izstādē uzmanības fokusā atradīsies arhitektūra, nevis arhitekti. Pēc laikmetīgo izpausmju apjūsmošanas ir iespēja atgriezties pie pamatiem, vēstures un arhitektūras pamatelementiem un arhitektūras attīstības tendencēm dažādās valstīs pēdējos simt gados. Izstāde būs spilgts apliecinājums tam, ka globalizācijas apstākļos pastāv un spēj izdzīvot nacionālās iezīmes un mentalitātes, tās turpina zelt un attīstīties, par spīti pastiprinātai starptautiskajai sadarbībai un pieredzes apmaiņai.

Venēcijas 14. starptautisko arhitektūras biennāli papildinās virkne pasākumu, kā arī plenēri un semināri, padarot izstādi interaktīvu.

Venēcijas arhitektūras biennāle ir ievērojamākā un prestižākā arhitektūrai veltītā izstāde pasaulē, kas notiek reizi divos gados kopš 1980. gada, mijoties ar laikmetīgās mākslas biennāli. Arhitektūras biennālē ierasti tiek noteiktas aktuālākās arhitektūras tendences tuvākajiem diviem gadiem, pastāvīgi izstādes viesi ir pasaulē zināmi arhitekti – Normans Fosters, Zaha Hadida, Daniels Lībeskinds un citi. Rems Kolhāss 2012. gadā Venēcijas arhitektūras biennālē saņēma balvu “Zelta lauva” par mūža ieguldījumu arhitektūras attīstībā.

Plašāka informācija:
 konkursa žūrijas sekretāre: Māra Vaivode, LAS biroja administratore, e-pasts: latarh@latarh.lv.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+