×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. novembris, 2013
Drukāt

Gatavojas arī biatlonisti (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ziemas olimpiskajās spēlēs Krievijas kūrortpilsētā Sočos, kas notiks no 7. līdz 23. februārim, sacensības biatlonā sāksies nākamajā dienā pēc to atklāšanas un beigsies dienu pirms spēļu noslēguma, taču Latviju tajās pārstāvēs tikai viens biatlonists un viena biatloniste.

Patīkamas atmiņas


Olimpiskajā biatlonā latvieši debitēja 1992. gadā, vien dažus mēnešus pēc valsts neatkarības atjaunošanas, un kopš tā laika piedalījušies visās sešās spēlēs Albērvilā (Francija), Lillehammerē (Norvēģija), Nagano (Japāna), Soltleiksitijā (ASV), Turīnā (Itālija) un Vankūverā (Kanāda). Kungi arvien vismaz četratā, ja ne pieci, dāmas vispirms pa vienai, taču pēdējās divās spēlēs arī ar pilnu komandu. Turklāt sekmīgi. Neaizmirstamajā 1998. gada ziemā Nagano piekto vietu izcīnīja gan Ilmārs Bricis 20 kilometros, gan Jēkabs Nākums sprintā, kur sestais bija Oļegs Maļuhins, un pēc tam viņi, palīgā ņemot Gundaru Upenieku, sesto vietu kopīgiem spēkiem izplēsa arī stafetē. Tāpat ar patiku varam atcerēties Turīnas spēles pirms septiņiem gadiem, jo tajās sasniegtas Latvijas olimpiešu pagaidām augstākās virsotnes gan kungu, gan dāmu biatlonā – Bricim ceturtā vieta iedzīšanā, Madarai Līdumai desmitā 15 km.

Tagad viņi uzslēpo vai pašaudās tikai pašu priekam, bet mūsu biatlonistu nākamā paaudze izrādījusies krietni švakāka. Kvalificēties olimpiskajām spēlēm Sočos vajadzēja pēdējos divos pasaules čempionātos pērn un šogad, un latviešiem pa spēkam bija tikai minimālā kvota.

Pavisam savādāk


Šķiet, ka mūsu olimpiskais kandidāts numur viens ir alūksnietis Andrejs Rastorgujevs. Iepriekšējā sezonā viņš čakli krāja punktus Pasaules kausa (PK) izcīņas kopvērtējumam, slēpoja ātrāk nekā gandrīz visi ārzemnieki, šo to gan pazaudēja slimības dēļ, taču sezonu pabeidza ar ceturto vietu PK posmā 20 km. Turklāt kur – Soču trasē! “Tajā jābrauc pavisam savādāk nekā citur. Kāpums pāri kilometram, tad vairākās S veida virāžās nobrauc no kalna lejā, pēc tam atkal tikai augšup un augšup. Trase ir kaprīza arī laik­apstākļu ziņā, jo sniegs var būt ļoti slapjš, slēpes grimst un mainās to slīdamība,” Rastorgujevs dalījies atmiņās ar BNS. PK kopvērtējumā viņš ar 229 punktiem ieņēma 36. vietu. Edgaram Piksonam divi punkti deva 101. vietu, pārējie mūsu biatlonisti palika tukšā, tāpat visas biatlonistes.

Taču Latvijas Biatlona federācijas ģenerālsekretāre Anna Jermolajeva teic, ka Rastorgujevs nebūt nav vienīgais Soču kandidāts no kungiem: “Nav prātīgi visas olas salikt vienā grozā, jo līdz olimpiskajām spēlēm visādi var atgadīties. Tādēļ mums ir pieci kandidāti – Rastorgujevs, Piksons, Daumants Lūsa, Toms Praulītis un Rolands Pužulis, bet par sievietēm atvēlēto vienīgo olimpisko ceļazīmi cīnīsies Žanna Juškāne, Baiba Bendika un Inga Paškovska.”

Olimpiskajai sezonai viņi gatavojušies gan tepat Latvijā, gan Igaunijā un Austrijas kalnos, Rastorgujevs – arī Itālijā. Patlaban biatlonisti trenējas Somijā, pēc tam dosies uz Norvēģiju, bet sacensību sezonu sāks ar Starptautiskās biatlona federācijas (IBU) kausa izcīņas pirmo posmu no 22. līdz 24. novembrim Zviedrijas ziemas sporta centrā Idrē. Arī PK izcīņas seriāls novembra pēdējā nedēļā sāksies Zviedrijā – Estešundā.

Līdz decembra vidum


Anna Jermolajeva stāsta, ka katram olimpiskajam kandidātam savas tiesības startēt Sočos līdz decembra vidum būs jāapliecina PK pirmajos trīs posmos Estešundā, Hohfilcenē (Austrija) un Anesī (Francija). Tā kā Latvijai atļauts tiem deleģēt tikai trīs biatlonistus un vienu biatlonisti, noderēs arī paralēlās IBU kausa sacensības Idrē, Beitustēlenē (Norvēģija) un Obertilliahā (Austrija). “Ja pēc tām būs vēl kas palicis neskaidrs, tad kandidātus vērtēsim Latvijas čempionātā un kausa izcīņā decembra beigās un janvāra sākumā Priekuļos.” Piebilstams, ka Andrejs Rastorgujevs apņēmies šoziem trenēties un startēt tā, lai vislabāko sportisko formu sasniegtu februārī Sočos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+