Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
6. janvāris, 2016
Drukāt

Zemessargi Kuldīgā gatavojas dienestam ES Kaujas grupā

Foto-LETAFoto-LETA

Šonedēļ Kuldīgā gandrīz 60 zemessargu sākuši pilnveidot militārās iemaņas, lai pēc sekmīga apmācību posma beigšanas un vienības sertificēšanas vingrinājuma jau gada otrajā pusē sāktu pildīt dienesta pienākumus Lielbritānijas vadītajā Eiropas Savienības (ES) Kaujas grupā.

Latvijas kontingents tiek gatavots uz 1. Zemessardzes novada vienību bāzes. Vienības pamatā ir kājnieku rota ar spējām pildīt uzdevumus daudznacionālā vidē. ES kaujas grupas tika izveidotas 2004. gadā, kad ES Militārā komiteja apstiprināja Eiropas Savienības Kaujas grupu koncepciju. Tā paredz izveidot daudznacionālās kaujas vienības ar atbalsta elementiem, kuras būtu spējīgas desmit dienu laikā sākt militāro operāciju, kā arī uzturēt sevi vismaz 30 dienas bez papildu apgādes, bet līdz 120 dienām – ar papildu apgādi. Katra kaujas grupa sastāv aptuveni no 1500 karavīriem.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (25)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+