Mobilā versija
+3.2°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
7. janvāris, 2015
Drukāt

Gatavojas mākslas biennālei Antarktīdā

Foto: AFPFoto: AFP

Antarktīdas krasts.

2016. gadā tiešām notiks pirmā antarktiskā biennāle, portālam theartsnewspaper.com apstiprināja tās kurators, krievu mākslinieks Aleksandrs Ponomarevs.

Pamati biennālei likti jau pērn Venēcijas Mākslas biennālē, kur bija izveidots īpašs Antarktīdas paviljons. Taču patlaban iezīmējušās konkrētākas biennāles aprises.

Ponomarevs norāda, ka Antarktīda ir “pēdējais brīvais kontinents”, kas nevienam nepieder, ideāla vieta mākslinieciskām norisēm.

Plānots, ka biennāles radošā komanda – 50 līdz 100 cilvēku – kuģotu no Ušvaijas (Argentīna) uz Antarktīdu ar Krievijas pētniecības kuģiem “Akadēmiķis Joffe” un “Akadēmiķis Sergejs Vavilovs”. Maršruts – Ušvaija, Folklendu salas, Dienviddžordžija un Dreika jūras šaurums. Pa ceļam taptu mākslas darbi – instalācijas, objekti, uzvedumi, – kas spēj izturēt Antarktīdas skarbos laikapstākļus un neietekmē vidi.

Ikviena izkāpšana Antarktīdas krastā tikšot rūpīgi dokumentēta un filmēta, norāda Ponomarevs.

Pievienot komentāru

Bibliotēkā grāmatas vairs nav galvenais?Kuldīgas novada Pelču bibliotēkā ar lasītājiem strādā individuāli, uzkrājot viedokļus par grāmatām un iesakot citiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+