×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. oktobris, 2015
Drukāt

“Vienotība” apstiprina līdz Latvijas simtgadei paveicamo darbu sarakstu (13)

Foto - LETAFoto - LETA

"Vienotības" vadītāja Solvita Āboltiņa (no kreisās) partijas domes sēdē sūrojās, ka "Vienotība" Saeimā un valdībā veic smagu un nepateicīgu ikdienas melno darbu, kas netiek pietiekami pamanīts. Viņai līdzās sēž valdības vezuma vilcēja – Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Uz Latvijas politiskās skatuves “Vienotība” ir kā neaizstājama saule, ap kuru kā sīkākas planētas riņķo pārējie politiskie spēki – apmēram ar šādu domu sestdien notikušajā partijas domes sēdē reģionālo nodaļu pārstāvjus centās uzmundrināt politiskā spēka līderi. Tomēr vienlaikus viņi atzina, ka valdošās partijas saule sākusi bālēt un tajā parādījies viens otrs ļaunu vēstošs plankums.

 

Ignorē ierindniekus

“Domājot par partijas nākotni, sajūta ir smaga. No vienas puses, es ticu “Vienotības” biedru ideālismam, enerģijai un potenciālam. Bet, no otras puses, ir sajūta, ka organizācija buksē, ka esam pazaudējuši savus mērķus un, kas vēl ļaunāk, – zaudējam ticību paši sev,” sanāksmes atklāšanas uzrunā teica “Vienotības” domes priekšsēdētājs, Cēsu novada mērs Jānis Rozenbergs. Viņaprāt, pienācis laiks veikt partijas “pārstartēšanu” un atgriezties pie pamatvērtībām, ar ko “Vienotība” savulaik ienāca politikā – tiesiskums, sociāli un nacionāli taisnīga, līdzsvarota, attīstīta valsts un Eiropas vienotība. Tāpat partijai esot “jāpagriež seja pret reģionu cilvēkiem”, kā arī “jāpanāk iekšējais izlīgums”. Līdzīgas atziņas pauda arī valdības vadītāja Laimdota Straujuma.

“Vienotības” valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa savā uzrunā žēlojās, ka “Vienotība” Saeimā un valdībā veic smagu un nepateicīgu ikdienas melno darbu, kas netiek pietiekami pamanīts un novērtēts. Politiskie konkurenti izmantojot pašreizējo populisma vilni savai “uguņošanai”. Āboltiņa arī atzina, ka “Vienotības” cilvēkiem pēdējā laikā gadījies ne viens vien “fēleris” – Dzintara Zaķa balsu pirkšanas skandāls, Veiko Spolīša braukšana dzērumā un viņas pašas izdarības pensionāru piketā. Tāpat viņa pārmeta partijas deputātiem, ministriem un eiroparlamentāriešiem pārlieku atsvešināšanos no ierindas biedriem un izvairīšanos ar tiem komunicēt. Piemēram, uz partijas sporta spēlēm esot ieradušies tikai “divarpus deputāti”. Arī uz domes sēdi tikties ar reģionālo nodaļu pārstāvjiem bija ieradušies tikai daži Saeimas deputāti – lielākoties tie, kuriem bija paredzēts uzstāties.

 

Trūkst gladiatoru

Politologs Ivars Ījabs priekšlasījumā “”Vienotība” Latvijas politiskajā ainavā” partijas nedienas skaidroja ar to, ka “Vienotības” vēlētājs salīdzinājumā ar citu partiju atbalstītājiem ir labi izglītots un kritiski izvērtē savu priekšstāvju darbu. “Vienotības” stiprā puse esot tehnokrātiski pārvaldes profesionāļi, bet sāpīgi trūkst politisko “gladiatoru” – cilvēku, kuri spētu spilgti iestāties par kādu ideju. “Kopš neatkarības atjaunošanas valdošās koalīcijas Latvijā veidojas ap vienu centrālo, sistēmveidojošo partiju. Ap to kā satelīti lido citi politiskie spēki, kas arī mēdz būt spilgti un ambiciozi, bet nespēj vai negrib ieņemt lielās planētas pozīciju,” teica I. Ījabs.

Šo politologa novērojumu “Vienotības” vadības ļaudis atkal un atkal apzelēja savās uzrunās, sacenšoties ar vēl krāšņākām metaforām. Šajā sacensībā nepārspēts palika vārda meistars Kārlis Šadurskis, kurš savu partiju pielīdzināja “mātei barotājai”, kamēr pārējās esot “parazīti”.

Āboltiņa uzsvēra, ka “Vienotība” nedrīkstot atslābināties: “Mēs nevaram atļauties būt vāji, sašķelti un neizlēmīgi! Kad “Latvijas ceļš” bija līdzīgā situācijā, tad viņu nomainīja Tautas partija. Kaut arī pretrunīgi vērtēta, tā tomēr turpināja virzienu uz Latvijas atgriešanos Eiropā. Pēc Tautas partijas aiz durvīm jau stāvēja “Jaunais laiks” un “Vienotība”. Šobrīd aiz tām durvīm neviens vairs nestāv!”

“Vienotība” Āboltiņas ieskatā ir neaizvietojams politiskais spēks, bet partijas iekšienē, viņasprāt, būtu pat nepieciešams diskutēt par pārmaiņām vadībā. Tiesa, jaunu partijas priekšsēdētāju un valdi “Vienotība” vēlēs tikai 2016. gada kongresā.

 

Simtgades plāns

Domes sēdē reģionu pārstāvji tika iepazīstināti ar “Vienotības” valdes pieņemto “Latvijas simtgades plānu”. Šajā programmatiskajā dokumentā “Vienotība” apkopojusi virkni darbu, ko apņēmusies paveikt līdz Latvijas simtgadei 2018. gadā. Debates par šo dokumentu un partijas iekšējām problēmām notika aiz slēgtām durvīm, bet manis uzrunātie “Vienotības” pašvaldību vadītāji neslēpa bažas.

Dundagas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns: “Labi vismaz, ka problēmas tiek atzītas un esam sākuši par tām atklāti runāt. Taču neesmu drošs, vai izdosies iekšējā izlīgšana partijā starp dažādiem grupējumiem. Būtu labi, ja uz šo domes sēdi būtu uzaicināti arī otras puses cilvēki un visas domstarpības tiktu izrunātas klātienē.” Gan Dundagas mēru, gan citus pašvaldību pārstāvjus satraucis simtgades darbu saraksta pirmais punkts, kurā paredzēts īstenot “Novadu apvienošanās plānu”. Neviens no partijas biedriem šādu plānu neesot redzējis, un arī Āboltiņa nevarēja konkrēti paskaidrot, kādu apvienošanos tas paredz. “Juridiska robežu pārbīdīšana ir tikai cilvēku tracināšana. Daudz pieņemamāk būtu iet ceļu uz sadarbības reģioniem, atstājot spēkā līdzšinējās robežas,” uzskata Laicāns.

Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks izklausījās pavisam noskaities par iecerētajām izmaiņām izglītības jomā: “Es pasaku uzreiz – ja mūsu vadītā Izglītības un zinātnes ministrija nokaus Jaunjelgavas vidusskolu, tad vienlaikus tiks sagrauts jebkāds atbalsts “Vienotībai” šajā novadā. Jaunjelgavā vidējā izglītība bijusi nepārtraukti jau kopš Krievijas impērijas laikiem. Arī tagad skola ķepurojas. Jā, skolēnu skaits ir sarucis, bet centralizēto eksāmenu rādītājos mums rezultāti ir labāki nekā vidēji valstī!”

Piesardzīgi optimistisks ir Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters: “Ļoti labi, ka mums ir vienā dokumentā apkopotas šādas apņemšanās, pat ja dažas šķiet pārāk ambiciozas, emocionālas vai neskaidras. Cerams, dokuments tiks pieslīpēts un darāmie darbi izskaidroti konkrētāk.”

 

Latvijas simtgades plāns

Stipra Latvija

1. Īstenosim novadu apvienošanās plānu.

2. Ilgtspējīga demogrāfijas atbalsta programma būs nozīmīgs stimuls nācijas ataudzei.

3. Veselības aprūpes kvalitāte un pieejamība būtiski uzlabosies, nozares finansēšanai novirzot papildus 3% no sociālās apdrošināšanas iemaksām.

4. Latvijā pieejamo zināšanu kvalitāte un konkurētspēja būs galvenais fokuss pārmaiņām izglītības sistēmā, kas tiks sasaistīta ar tautsaimniecību.

5. Latvijas autoceļu tīklu sakārtošanā investēsim vismaz 250 miljonus eiro.

Droša Latvija

6. Latvijas drošībai un aizsardzībai finansējums vismaz 2% apjomā no valsts tautsaimniecības apjoma.

7. Austrumu robeža tiks izbūvēta un aprīkota atbilstoši stingrākajiem ES standartiem.

8. Labi motivēti, mūsdienīgi ekipēti un profesionāli policisti, glābēji un robežsargi sniegs pārliecinošu drošības sajūtu.

Pārtikusi Latvija

9. 2018. gadā minimālā alga sasniegs 450 eiro, vidējā alga pārsniegs 1000 eiro mēnesī.

10. Uzņēmējiem būs pieejami efektīvi finanšu instrumenti, lai vairotu augstas pievienotās vērtības produktu īpatsvaru ražošanā.

11. Konkurētspējīgu un taisnīgu atalgojumu nodrošināsim, veicot algu reformu gan skolās, gan valsts pārvaldes iestādēs.

12. Samazināsim ienākumu nevienlīdzību, sasniedzot ES vidējo (Gini 30). Visa veida ienākumiem tiks piemērotas vienādas likmes. Ieviesīsim progresivitātes principus īpašuma, ienākuma un patēriņa nodokļos.

13. Ieviesīsim 0% UIN likmi reinvestētajai peļņai.

Tiesiska Latvija

14. Lielākas un spēcīgākas tiesas ļaus izlīdzināt tiesnešu noslodzes un ieviest tiesnešu specializāciju, nejaušu lietu sadali padarīsim par vispāratzītu realitāti.

15. Panāksim valsts efektīvu maksātnespējas procesu uzraudzību, izskaužot negodprātīgo, investīcijas bremzējošo praksi.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Kamēr pie teikšanas būs Āboltiņa ar Hūtes aizmuguri,Latvijai nākotnes NAV !!

 2. 15 saukļi,bez atbildības tos izpildīt. Vai viņi paši tam tic,ko deklarē? Māna sevi un sabiedrību kā vienmēr.Un kurš gan viņiem vairs tic.

 3. Neticu HAMELJONAM ka pārstās mainīt krāsu, tas ir pret dabu !

 4. Lai jau dažiem Vienotība nepatīk,bet labākas un gudrākas partijas jau nav.Tiem,kuriem tā prātiņa mazāk, var tikai kritizēt jo paši jau neko neprot.Būtu labi,ka varētu balsot un pieņemt arī kādu cilvēku no citām partijām koalīcijā,bet visus nekāda gadījumā.Par spīti dažiem,Āboltiņas un Straujumas kundzes daudziem patīk.Kritizē vienmēr tie,kuri paši neko nedara.

  • Pagaidām Vienotība ir pirmā un vienīgā partija, kas stabīli un reāli strādā un nav nekur sašmucējusies. Patīk kādam vai nepatīk Aboltiņas matu krāsa, – tā ir viņa paša nelaime.

 5. vienigais darbs vienotibai -PAZUST UZ VISIEM LAIKIEM NO LATVIJAS POLITIKAS- – PILNIGA KATASTROFA LATVIJAS CILVEKIEM /KALPI- VAGARI – KANGARI – ASV UN EURO SAVIENIBAI //

 6. Ir teicis:
  vernim putjom idjoķe tovarišči.
  Izklausījās stulbi un izrādījās ka bija meli jo šis namiņš sabruka un ceļš bija aplams

 7. Foto redzamas abas titula”Gada Kraņa” nominantes.

 8. Un “kalns” dzemdēja peli….

 9. “Vienotība” apstiprina līdz Latvijas simtgadei paveicamo darbu sarakstu – pirmie rezultāti jau ir Maxim sabrukšana un 53 pilni zārki un maksimāla izvairīšanās no atbildības ar tā galveno autoru – Dombrovski… Vainīgajiem jau nu vajadzētu kādus gadiņus pagriezt kūdru Siguldas purvos vai akmeņus Kalnciema akmenslauztuvēs , bet te Vienotība – nekas nav noticis un …
  Tīra bezatbildība par sastrādāto.

 10. Dažādie grupējumi Atbildēt

  Šie “dažādie grupējumi”,kurus piemin Dundagas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns,jau arī ir bijušo partiju “Sabiedrība citai politikai” un “Pilsoniskā savienība”vēl “Vienotībā” saglabājušies biedri.Jo tieši šīs partijas rosināja ieviest Latvijā progresīvo ienākuma nodokli,pret kuru,no pat dibināšanas brīža kategoriski ir iestājies “Jaunais laiks”!

 11. Hmm… Katru dienu pa pusotram jenotrakstam… Ome bildē bez jaunās parūkas – ka tik LA nepaliek bez reklāmas apmaksas

 12. kas tajā VIENOTĪBĀ ir apvienojušies ? Mežonīgā kapitālisma atraugas ? Katrs rauj ko var ?
  Nav 3 reiz jāmin.

Draugiem Facebook Twitter Google+