×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2014
Drukāt

Gatavojoties Brāļu kapu simtgadei, notiek vērienīgi restaurācijas darbi (1)

Foto: L. Aizupietis/F64Foto: L. Aizupietis/F64

Saistībā ar Brāļu kapu simtgadi plānoti vērienīgi restaurācijas darbi, tostarp pie memoriāla plāno veidot publisku pulcēšanās laukumu, otrdien, 15. jūlijā, žurnālistiem pastāstīja Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas pieminekļu aģentūra” direktors Guntis Gailītis un Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Laukums tiek plānots vietā, kur pašreiz notiek satiksme, bet, veidojot jauno kapu ansambļa elementu, satiksme tiks novirzīta, izteicās Gailītis.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs kapu apmeklējuma ietvaros iepazinās ar kapu ansambļa rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem, kurus plāno, organizē un uzrauga Rīgas pieminekļu aģentūra.

“Gatavojoties Brāļu kapu simtgadei, šogad esam investējuši rekordlielu summu, vairāk nekā 650 tūkstošus eiro, lai nākamgad, kad apritēs 100 gadi kopš šeit tika apbedīti pirmie strēlnieki, Brāļu kapi būtu godam sakopti un sakārtoti,” sacīja Ušakovs.

“Brāļu kapos ir apglabāti mūsu brīvības cīnītāji. Tas nav tikai viens no daudziem objektiem, – Brāļu kapi ir vienreizēji un unikāli. Tāpēc ir jāsaka milzīgs paldies visiem, kas Brāļu kapu sakārtošanu atbalsta nevis vārdos, bet darbos,” uzsvēra Gailītis.

Šogad Brāļu kapu restaurācijai paredzēti 694 tūkstoši eiro, no kuriem 658 tūkstoši ir Rīgas domes investīcijas un 36 tūkstoši – Kultūras ministrijas finansējums. Brāļu kapu uzturēšanas izdevumus – aptuveni 100 tūkstošus eiro gadā – pilnībā sedz Rīgas dome. Savukārt kopš 2009. gada Brāļu kapu rekonstrukcijā un renovācijā  Rīgas dome ir ieguldījusi  905 tūkstošus eiro.

Brāļu kapos ir restaurēts Mātes Latvijas postaments, veikts Svētās uguns terases seguma remonts, renovēti visi četri depozitāriji, atjaunotas vairākas sienas vai to fragmenti, nomainītas aptuveni 300 kapu plāksnes, rekonstruēta kapliča.

Plānots, ka līdz septembrim tiks pabeigta centrālā kapu lauka celiņu renovācija. Šogad restaurācija paredzēta arī sienai gar Varoņu ielu, Svētās uguns altāra terases iesegumam, noslēdzošās sienas priekšlaukumam, uzejai starp centrālā kapu lauka terasēm un četrām strūklakām. Skulptūru grupai “Ievainotais jātnieks” izsludināts publiskā iepirkuma konkurss, rezultātu atvēršana notiks 11. septembrī.

Ir izstrādāts projekts kapu vides pieejamības nodrošināšanai veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ušākovs slepkavam kononovam cels tur pieminekli?

Draugiem Facebook Twitter Google+