Mobilā versija
+0.8°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
23. augusts, 2016
Drukāt

Gatavojoties iespējamam uzbrukumam, Vācijā iedzīvotājiem iesaka uzkrāt pārtiku un ūdeni (4)

AFP/Scanpix/LETAAFP/Scanpix/LETA

Pirmo reizi kopš Aukstā kara laikiem Vācijas valdība iesaka iedzīvotājiem uzkrāt pārtiku un ūdeni civilās aizsardzības vajadzībām

Pilsoņiem tiek ieteikts uzkrāt pietiekami daudz pārtikas vismaz desmit dienām, jo ārkārtas situācijā palīdzības dienesti sākotnēji var būt neaizsniedzami.

Tiek rekomendēts arī uzkrāt ūdeni piecām dienām – divus litrus vienai persona dienā.

Laikraksta “Frankfurter Allgemeine” interneta vietnē vēstīts, ka šie ieteikumi atrodami 69 lappušu biezā Iekšlietu ministrijas dokumentā.

Dokumentā norādīts, ka “ir maz ticams uzbrukums Vācijas teritorijai, kas prasītu valsts konvencionālu aizsardzību”. Tomēr nozīmīgi drošības draudi valstij nākotnē nevar tikt izslēgti, tādēļ ir nepieciešami civilās aizsardzības pasākumi.

Ierosinājumus kritizēja opozīcijā esošās galēji kreisās partijas “Die Linke” (“Kreisie”) parlamenta frakcijas līderis Dītmārs Barčs, paužot, ka tie var “satraukt cilvēkus”.

Opozīcijā esošo “zaļo” parlamenta frakcijas līdera vietnieks Konstantīns fon Nocs atzina, ka ir saprātīgi atjaunot civilās aizsardzības rekomendācijas, kas nav darīts kopš 1995.gada. Viņš tomēr uzsvēra, ka “nespēj iedomāties nevienu uzbrukuma scenāriju, kas liktu iedzīvotājiem sarūpēt krājumus”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Pierobežniece Anna Atbildēt

  Kam prāts dots, tas sapratīs.
  Blakus raksti: Berlīnē uzceļ žogu…
  Vācija plāno pieņemt pirmo civilās aizsardzības stratēģiju.
  Vācijas iekšlietu ministrs prasa stingrākus pretterorisma pasākumus.

 2. Kas tā par pīli???!!! Es dzīvoju Vācijā neviens neviena varda nav ne teivis ne raxtijis!!!

 3. Kas tā par pīli???!!! Es dzīvoju Vācijā neviens neviena varda nav ne teivis ne raxtijis!!!

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+