×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. janvāris, 2014
Drukāt

Gatavojoties operetei “Klīvija”, Latvijā uz laiku atgriezusies dziedātāja Silga Tīruma (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Galvenās lomas izpildītāja Silga Tīruma piedalās preses konferencē par Imanta Kalniņa operas "Spēlēju dancoju" koncertuzvedumu.

Jau pēc mēneša, 16. un 23. februārī Rīgas muzikālais teātris aicinās skatītājus uz Ziemeļblāzmas kultūras pili, kurā būs skatāma Niko Dostāla romantiskās operetes “Klīvija” jauniestudējuma pirmizrādes, informē izrādes radošā komanda.
Nupat izrādes radošajai komandai uz mēnesi ilgajiem mēģinājumiem pievienojusies Francijā dzīvojošā un koncertējošā latviešu operdziedātāja – Silga Tīruma, kura jauniestudējumā iejutīsies titullomā – Klīvijas tēlā. Latvijas skatītāji viņu 2011. gadā redzējuši Leldes lomā operā “Spēlēju, dancoju”.
Par savu dalību jauniestudējumā un koncertu dzīvi ārpus Latvijas Silga Tīruma stāsta: “Latvijā šobrīd esmu ieradusies pēc divu gadu pārtraukuma, kura laikā man bija gan aktīva koncertu dzīve Eiropā, gan arī ģimenes pieaugums. Šobrīd, pēc mazuļa piedzimšanas, esmu atgriezusies uz skatuves un dziedu operās un koncertos Francijā un Austrijā. Būt šeit un dziedāt mājās ir liels prieks, bet arī liels izaicinājums, jo skatītāju vidū ir mani pedagogi, daudz pazīstamu cilvēku un draugu. Operešu mūziku esmu dziedājusi jau iepriekš gan Austrijā, Leobenas teātrī, gan arī dažādos koncertos, bet Klīvijas loma man ir jauna. Klīviju gluži tāpat kā mani vada ticība mākslai, viņa ir stipra, pašpārliecināta sieviete, kura galu galā saprot, ka dzīvē nekas nav svarīgāks pa mīlestību.”
Izrādes režisors un dramaturgs Indulis Smiltēns, veidojot operetes “Klīvija” iestudējumu, vēlas radīt multimediālu skatuves mākslas darbu ar Niko Dostāla mūziku, Agra Daņiļeviča kustību horeogrāfiju, Jāņa Jansona scenogrāfiju, kas iekļauj un papildina mākslinieku tēlojumu, mūsu laika noskaņām atbilstošā intonācijā.
Jauniestudējumā piedalās izcils un Latvijā iemīļots mākslinieku ansamblis – Klīvijas lomā līdz ar Silgu Tīrumu iejutīsies atzītās latviešu operdziedātājas Sonora Vaice un Inga Šļubovska, arī viņu skatuves partneri būs skatītāju iemīļoti mākslinieki Ingus Pētersons un Nauris Indzeris. Kopā ar viņiem izrādē piedalīsies Baiba Berķe, Marlēna Keine (Igaunija), Kārlis Rūtentāls, Emīls Kivlenieks, Juris Ādamsons, Jānis Kirmuška, Juris Strenga, Jānis Skanis, Zigurds Neimanis un Voldemārs Šoriņš, bet par izrādes krāšņumu rūpēsies operetes orķestris, koris un dejotāji.
Rīgas Muzikālais teātris dibināts 2006. gadā un kopš tā laika, neraugoties uz savu telpu trūkumu, jau piedāvājis skatītājiem tādas pazīstamas operetes kā F. Lehāra “Grāfs fon Luksemburgs”, J. Štrausa “Čigānu barons”, I. Kalmana “Bajadēra” un “Cirka princese”, uzvedumu “Karmena” pēc Ž. Bizē operas motīviem, kā arī vairākas koncertprogrammas. Teātra iestudējumus noskatījušies jau vairāk kā 30 000 skatītāji. Kopš 2013. gada teātra juridiskais pamats ir nodibinājums “Latvijas Operetes fonds”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Malači! Cik daudz spēka un enerģijas vajadzīgs, lai kaut ko tādu Latvijā ‘;sajos apstākļos noorgnizētu! Lai izdodas!

  2. vARU TIKAI ASREI pievienoties – Rīgas svētku laikā koncerts bija “Ziemeļblāzmā” satriecoši nožēlojams.

  3. Kāds patiesi patīkams pārsteigums! Man jau likās, ka operete Latvijā tika apbērēta pirms gadiem divdesmit…

    • BŪTU JAUKI, ja komanda nebūtu tik skumja un organizatori nebūtu pirms tam tik diži izgāzušies ar iepriekšējiem zema līmeņa pasākumiem. Rīgas svētku 2013 laikā rīkotais pasākums Ziemeļblāzmā bija haltūru haltūra, pat Šļubovska izskatījās kā Atašienes k/n soliste.

Draugiem Facebook Twitter Google+