×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Gatavojoties savai un Latvijas simtgadei, Nacionālais teātris izsludinājis lugu konkursu

Foto: LETAFoto: LETA

Gatavojoties valsts un teātra simtgadei, Latvijas Nacionālais teātris izsludinājis lugu konkursu, aģentūra BNS uzzināja teātrī.

Konkursa mērķis ir izveidot Latvijas Nacionālā teātra 100. sezonas repertuāru, sabalansējot latviešu klasikas jauniestudējumus ar jaunākās oriģināldramaturģijas darbiem. Ar konkursu teātris arī vēlas veicināt Latvijas dramaturģijas attīstību un stimulēt jaunu darbu tapšanu.

Par prioritārām konkursā tiks uzskatītās tādas tēmas kā kolaboracionisms un nevardarbīgā pretošanās; urbanizācija jeb pilsētas ietekme uz cilvēka sociālo lomu maiņu 21. gadsimtā; alternatīva dzīves ceļa meklējumi brīvā tirgus ideoloģijas apstākļos; mūsu laika varonis, kur viņa vērtību sistēmā ir Latvija kā zeme un kā valsts; Latvija kā divkopienu valsts, kopīgu saskares punktu meklējumi.

Lugas konkursam jāiesniedz līdz 2016. gada 5. janvārim plkst.12 datorizdrukā un elektroniski, norādot autora koordinātes. Konkursā iesniegtās lugas tiks izvērtētas līdz 2016. gada 12. februārim.

Žūrijā darbosies teātra štata režisori Edmunds Freibergs, Indra Roga, Valters Sīlis un Elmārs Seņkovs, teātra direktors Ojārs Rubenis un direktora palīdze repertuāra jautājumos, teātra zinātniece Ieva Struka. Galīgajam vērtējumam kā konsultantus plānots pieaicināt arī citus teātrī regulāri strādājošos režisorus.

Lugu konkursa balvu fonds ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu ir 10 000 eiro – 1. vietas ieguvējs saņems 5000 eiro, 2. vietas ieguvējs – 3000 eiro un 3. vietas ieguvējs – 2000 eiro pirms nodokļu samaksas.

Latvijas Nacionālais teātris simto sezonu atzīmēs 2018./2019. gada sezonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+