×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Vējonis gatavs pieņemt arī nepopulārus lēmumus (12)

Foto - BNS/F64Foto - BNS/F64

2015.06.03. Saeimas sēde.

Jaunievēlētā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa prioritāte amatā būs drošība – iekšējā un ārējā, tostarp bruņoto spēku stiprināšana, NATO klātbūtnes pastiprināšana Latvijas un Baltijas reģionā, kā arī robežas stiprināšana.

Minēto Vējonis vakar apliecināja preses konferencē. “Šis ir ļoti nozīmīgs laiks, jo situācija ir būtiski mainījusies, neatgriezeniski mainījusies,” viņš sacīja. “Ja robeža būs droša, Latvijai ir potenciāls attīstīties, piesaistīt investīcijas. Tas dos pamatu ekonomiskajai drošībai, kas ļaus mums būt arī sociāli drošiem,” uzsvēra Vējonis.

Viņš atzina, ka arī labi apmaksātas darbavietas ir viņa mērķis. “Mēs vēlamies radīt tādu uzņēmējdarbības vidi Latvijā, kas stimulētu labi apmaksātu darbavietu rašanos, apturot iedzīvotāju aizbraukšanu no Latvijas. Plānoju strādāt šajos trijos galvenajos režīmos, mazinot nevienlīdzību,” klāstīja jaunievēlētais prezidents.

Vējonis mudināja, ka visām politiskajām partijām jāstrādā kopā, lai panāktu turpmāku Latvijas valsts attīstību. “Ir jāveido konsultatīvās padomes. Es esmu gatavs pieņemt arī nepopulārus lēmumus, virzot tos valdībā, jo mums ir sasāpējušas problēmas izglītības un veselības jomās. Ne vienmēr politiķi ir gatavi uzņemties atbildību. Es esmu gatavs šos jautājumus virzīt, citādi mēs nonāksim situācijā, kad kaut kādā brīdī kaut ko nebūs iespējams vērst par labu,” pauda Vējonis.

Jaunievēlētais prezidents pauda gatavību regulāri saskaņot ārpolitikas virzienus ar Saeimas spīkeri Ināru Mūrnieci un ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču. Vējonis norādīja, ka šāda veida ārpolitikas virziena saskaņošana ir nepieciešama, lai “vienotos par to ziņu, kuru mēs varētu ārpolitiski sniegt”. Savukārt, runājot par attiecībām ar Krieviju, Vējonis norādīja, ka ir ieinteresēts konstruktīvā sadarbībā, taču tajā pašā laikā jebkurai sadarbībai ir divas puses. “Ja viena puse regulāri pārkāpj starptautiskās tiesību normas, atbalsta vai iesaistās dažādās militāra rakstura darbībās Ukrainas teritorijā, tad diemžēl konstruktīvu dialogu ar šādu valsti nevar veikt,” paziņoja nākamais Valsts prezidents. “Bet, ja notiek Minskas otrās vienošanās pilnīga izpilde, ja šaušana un cilvēku bojāeja Ukrainā apstājas, un attiecības starp Ukrainu un Krieviju uzlabojas, un ja Latvija kopā ar pārējām valstīm ir gatava uzsākt konstruktīvu dialogu ar Krieviju, šo dialogu es atbalstīšu,” viņš rezumēja.

Tāpat Vējonis atzina, ka Konstitucionālo tiesību komisijas vadītāja amatā labprāt redzētu savu vēlēšanu konkurentu Egilu Levitu. Vaicāts, vai jau zina, kāda būs viņa komanda, Vējonis preses konferencē atzina, ka viņam patīk strādāt spēcīgā komandā. “Manā vīzijā ir atjaunot Konstitucionālo tiesību komisiju, jo nepieciešama vesela virkne grozījumu Satversmē, tostarp Valsts prezidenta pilnvaras kara gadījumos,” viņš sacīja, piebilstot, ka ir jāveic vesela virkne grozījumu valsts pamatlikumā. “Minētā komisija ir labs formāts, kas var sagatavot kvalitatīvus priekšlikumus, iesniedzot tos Saeimā. Ja Levita kungs būtu gatavs to vadīt, es labprāt viņu redzētu kā vadītāju,” atzina Vējonis.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. vai Vejonis sāks programu kas atļāus krieviem saņemt atlidzibu ja viņi brauc dzivot uz senču zemi.
  lai demogrāfija butu kāda tā bija 1939 gadā.

 2. Nepopulāram lēmumam jābūt visā pasaulē dominējošajam progresīvajam ienākuma nodoklim,
  kuru 2010.gadā ieviest tā arī neizdevās! Un,protams, arī samazinātai pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmei pārtikai un obligātajai veselības apdrošināšanai,kā citās ES valstīs,Igauniju un Lietuvu ieskaitot!

 3. “Vējonis gatavs pieņemt arī nepopulārus lēmumus”.
  Piem.: Latvijas austrumu robežu atvirzīt par 200 km uz RIETUMIEM no Liepājas … ?

 4. Vējonis jau pieņēmis visnepopulārāko lēmumu — kandidēt par prezidentu un jau ievēlēts gandrīz vai zvērāja runāt okupantu val.!Kur vēl nepopulārākus?Nav jau brīnums,tēvs Pskovas kazarmās ielicis sēklu!Manam kaimiņam savulaik dēls dienēja Murmanskā un atbrauca ar krievu kundzi ar augli vēderā.Tās arī ir okupācijas sekas !Lēmumus var jau pieņemt papīrkurvim,bet vai tos kāds pildīs?Ka tik karsonī nesasola par daudz ?

 5. Vejoņa kompetencē būs apzēlot kādu notiesāto. Var droši teikt, ka viens otrs no ZZS kam draud notiesājošs spriedums, jau tagad gatavo ka to realizēt caur prezidentu Vējoni, un mazgāt tīru un baltu. Pie tādiem var pieskaitīt “hūti”.

 6. Pirmkārt, Prezidents nevar pieņemt ne populārus, ne arī nepopulārus lēmumus: tos pieņem valdība un Saeima! Otrkārt, kapēc zem vārdiem “nepopulāri lēmumi” vienmēr tiek domāta kaut kada likvidācija, algu samazināšana, nodokļu palielināšana utt., t.i tas, kas padara tautas dzīvi sliktāku! Bet par nepopulāriem lēmumiem attiecībā pret banku negausību, visādām rungaiņu mahinācijām, ierēdņu patvaļu, par tiem gan nevien s netaisās runāt! Varbūt Vējonis varētu kļūt par pirmo valsts izlaupītājiem nepopulāro lēmumu pieņēmēju?

 7. “Viens no pirmajiem nepopulārajiem lēmumiem tautai jau zināms – ar krievu medijiem viņš runāšot kriviski, veicinot valstī divvalodību!” – tā LArisa.
  ————————————-
  Bet ne citu jau nevarēja sagaidīt, jo Vējonim māte ir krieviete. Pats Vējonis dzimis un audzis Pleskavas apgabalā, kur tēvs dienēja PSRS armijā. Arī šodien viņu ģimenes valoda ir krievu valoda. Ko tad jūs gribējāt sagaidīt? Es teikšu tā, ka jaunais prezidents ir Brigmaņa un Lemberga klons. KAs ir Brigramnis un Lembergs mēs jau sen zinām. Bijusies Latvijas kompartijas funkcionāri, kuri joprojām saglabā savu ietekmi Latvijas politikā un ekonomikā. Mēs vēl piedzīvosim visādus pekstiņus.

 8. Viens no pirmajiem nepopulārajiem lēmumiem tautai jau zināms – ar krievu medijiem viņš runāšot kriviski, veicinot valstī divvalodību!

  • Savā valstī, savā darba laikā runāt ar žurnālistiem nelatviski —- tas ir spļāviens tieši sejā VISAI LATVIEŠU TAUTAI ! Saeima kārtējo reizi parādīja savu debilizācijas augsto pakāpi , izvēlot šādu prezidentu !

 9. 3. jūnijā jau 55 Saeimas deputāti jau pieņēma Latvijas sabiedrībā nepopulāru lēmumu – balsot ne par to labāko prezidenta kandidātu.

 10. Un kā ar Lemberga amnestiju? Piekrita , lai ZZS virza- nu jāmaksā…Krusttēvi sevi neaizmirst…

Draugiem Facebook Twitter Google+