×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2014
Drukāt

“Gaudeamus” aicina Daugavpilī

Foto - LETAFoto - LETA

17.Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētku "Gaudeamus" Latvijas programmas ģenerālmēģinājums Ķīpsalas izstāžu hallē.

Tā kā mūsu laikraksts nākamo reizi pie lasītājiem dosies 1. jūlijā, jau šobrīd iesakām pēcjāņu nedēļas nogali no 27. līdz 29. jūnijam pavadīt Daugavpilī, kur risināsies jauneklīgi aizrautīgs un krāšņs forums ‒ 17. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki “Gaudeamus”, kopā pulcējot ap 5000 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Festivāla viesiem būs iespēja izbaudīt plašu programmu, kurā līdzās tradicionālajiem koncertiem varēs iepazīties ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tautas dziesmu, deju un folkloras tradīcijām. Būtiski un arī intriģējoši, ka vairākas norises būs ar moto “pirmo reizi”.

Pirmajā festivāla dienā, 27. jūnijā, Marka Rotko mākslas centrā durvis vērs visu triju Baltijas valstu mākslas augstskolu rektoru darbu izstāde.

Daugavpils Kultūras pilī plkst. 18 notiks Igaunijas, Latvijas, Lietuvas tautas deju ansambļu koncerts, bet plkst. 20.30 Daugavpils Latviešu kultūras centrā – simfoniskās mūzikas koncerts ‒ unikāls gan tādēļ, ka pirmo reizi, gan arī tāpēc, ka tajā kā solisti piekrituši uzstāties visu svētku dalībvalstu mūzikas augstskolu rektori. Svētku svinīgā atklāšana notiks, jau debesīm tumstot, līdz ar dalībnieku lāpu gājienu svētku tērpos cauri pilsētai uz Marka Rotko mākslas centru, kura pagalmā muzicēs apvienotais pūtēju orķestris Māra Martinsona virsvadībā.

Savukārt sestdien, 28. jūnijā, no 12 līdz 17 pie Daugavpils Universitātes galvenās ēkas varēs baudīt Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nacionālās programmas. Bet vakarpusē Daugavpils olimpiskajā centrā Jāņa Butkeviča režijā notiks vērienīgs Baltijas valstu tautas deju kolektīvu lielkoncerts.

Svētdien, 29. jūnijā, visi dalībnieki pulcēsies Stropu estrādē svētku kulminācijā ‒ tradicionālajā noslēguma koncertā, kura mākslinieciskais vadītājs būs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas emeritētais profesors, diriģents Juris Kļaviņš, bet režisors – Juris Jonelis. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas studenti dziedās, dejos un spēlēs jaunības melodijas, katru savā nacionālā krāsā un visas vienotā kopskaņā kā pirms divdesmit pieciem gadiem Baltijas ceļā, sadodoties rokās. Komponista Ērika Ešenvalda un dzejnieka Jāņa Petera kopdarba – dziesmas “Tava ir jaunība mana!” – pirmatskaņojums trijās valodās būs kā zīme nedalāmībai.

“Gaudeamus 2014” pasākumu scenogrāfiju veidos mākslinieks Ivars Mailītis, kurš jau bijis vairāku Dziesmu un deju svētku galvenais mākslinieks un spilgti palicis atmiņā ar XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētkiem veidoto vides objektu “Sidraba birzs vainags”.

Ieeja visos svētku pasākumos ir bez maksas. Taču, tā kā atsevišķos koncertos (Igaunijas, Latvijas, Lietuvas tautas deju ansambļu koncerts, Simfoniskās mūzikas koncerts, Tautas deju lielkoncerts) vietu skaits ir ierobežots, uz tiem jāpiesakās, lai iegūtu bezmaksas ieejas kartes, ko var saņemt kopš vakardienas Daugavpils Latviešu kultūras centra kasē Rīgas ielā 22a.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+