Kultūra
Mūzika

“Gaudeamus” festivāla ieskaņa Līgo nakts noskaņās0

Publicitātes attēls

Svētdien, 10. jūnijā, plkst. 18 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, ieskandinot XVIII Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētkus, vasaras saulgriežu noskaņās notiks koncerts, kas pulcinās Latvijas augstskolu korus, dejotājus un mūziķus, informē rīkotāji.

XVIII Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētki šogad notiks laikā, kad Baltijā tiek svinēti vasaras saulgrieži – no 22. līdz 24. jūnijam Igaunijā, Tartu. Norises laika dēļ “Gaudeamus” organizatori devuši uzdevumu dalībniekiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sagatavot šīm noskaņām atbilstošu repertuāru, atklājot Līgo nakts burvību, mūzikā un dejās izdzīvojot maģiskās sajūtas, kas sevišķi krāšņi un izteiksmīgi starp cilvēkiem uzplaukst tieši vasaras saulgriežu laikā.

Koncerta apmeklētāji varēs baudīt dziesmu un deju izlasi no Tartu gaidāmā deju lielkoncerta “Līgo nakts mistērija” un noslēguma koncerta “Jāņu dziesmas”. Latvijas koru programmā skanēs gan Jurjānu Andreja “Lūk, roze zied” un Emīla Dārziņa “Nāru dziesma”, gan arī Selgas Mences tautas dziesmas apdare “Gara, gara šī naksniņa” un citas. Savukārt dejotāji koncerta programmā apliecinās, ka Jāņu nakts ir brīnumu nakts, un šos svētkus svinēt aicināti ir visi, neaizmirstot par latviešu tautas tradīcijām.

Koru programmas mākslinieciskā vadītāja, diriģente: Ilze Valce, deju programmas virsvadītāji: Rolands Juraševskis, Ilze Mažāne un Elita Treilone Pūtēju orķestru virsvadītājs: Māris Martinsons. Režisors: Jānis Siliņš

Ieeja ieskaņas koncertā ir bez maksas.

Saistītie raksti
LA.lv