×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Gaujas augštecē paaugstinās ūdens līmenis; applūst palienes

Foto - LETAFoto - LETA

Patlaban nopietna situācija sāk veidoties Gaujā, kuras augštecē sācis paaugstināties ūdens līmenis, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrologi.

Gulbenes novada Velēnā Gaujā ūdens līmenis paaugstinājies par 74 centimetriem un applūdušas palienes. Mierīgāka situācija ir Valmierā un Carnikavā, kur ūdens līmenis cēlies par septiņiem centimetriem.

Lielupē pie Mežotnes ūdens līmenis lēnām, bet krītas, savukārt Daugavā novērtas ūdens līmeņa svārstības.

Daugavā posmā Piedruja-Vaikuļāni un Jēkabpils turpinās ledus iešana, atsevišķi posmi brīvi, vietām posmā Buiviši-Pļaviņas redzams ledus.

Ūdens līmenis Krāslavā paaugstinājies par 17 centimetriem.

Ogres upes posmā gar Peldu ielu un Lašupēm ledus vakar sakustējies un ūdens līmenis jau dienas gaitā nedaudz samazinājies, taču mājas joprojām ir applūdušas un situācija upes krastos saglabājas kritiska, aģentūrai LETA vakar pastāstīja Ogres novada domes preses sekretārs Nikolajs Sapožņikovs.

Kā ziņots, nolūkā paātrināt ledus iziešanu Ogres upē vakar tika spridzināts ledus. Spridzināšana gan tūlītēju rezultātu nenesa, tomēr pašvaldības pārstāvji uzskata, ka tādējādi plūdu sekas tiek mazinātas.

LETA jau ziņoja, ka pēdējās diennaktis Ogres novadā un pilsētā bijušas kritiskas, jo ūdens appludinājis arvien lielākas teritorijas, tostarp arī mājas, pagalmus un ceļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+