Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
10. decembris, 2013
Drukāt

Gauks atsaka Sočiem

gauk_Spiegel_8

Vācijas prezidents Joahims Gauks neapmeklēs Soču olimpiskās spēles, paziņojuši viņa pārstāvji, vienlaikus noliedzot medijos izskanējušo informāciju, ka Gauka nedošanās uz Sočiem būtu interpretējama kā Krievijas boikotēšana.

Žurnāls “Der Spiegel” ziņoja, ka Gauks 2014. gada februārī nedosies uz Krievijas rīkoto olimpiādi, lai šādi paustu savu attieksmi pret cilvēktiesību neievērošanu un politiskās opozīcijas stāvokli Krievijā. Kopš stāšanās Vācijas prezidenta amatā 2012. gadā Gauks vēl ne reizi nav oficiāli viesojies Krievijā. Kā apstiprināja Gauka pārstāve, “prezidents neapmeklēs ziemas olimpiskās spēles”, taču uzsvēra, ka šāds lēmums nav uzskatāms par boikotu, jo vairāki kādreizējie Vācijas prezidenti arī nav devušies uz ziemas olimpiskajām spēlēm. Vācijas cilvēktiesību komisārs Markuss Lēnings ziņu aģentūrai DPA norādīja, ka Gauka lēmums ir “lielisks atbalsta žests Krievijas pilsoņiem, kuriem ir svarīga vārda brīvība, demokrātija un pilsoniskās tiesības”.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+