Mobilā versija
-2.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
10. decembris, 2013
Drukāt

Gauks atsaka Sočiem

gauk_Spiegel_8

Vācijas prezidents Joahims Gauks neapmeklēs Soču olimpiskās spēles, paziņojuši viņa pārstāvji, vienlaikus noliedzot medijos izskanējušo informāciju, ka Gauka nedošanās uz Sočiem būtu interpretējama kā Krievijas boikotēšana.

Žurnāls “Der Spiegel” ziņoja, ka Gauks 2014. gada februārī nedosies uz Krievijas rīkoto olimpiādi, lai šādi paustu savu attieksmi pret cilvēktiesību neievērošanu un politiskās opozīcijas stāvokli Krievijā. Kopš stāšanās Vācijas prezidenta amatā 2012. gadā Gauks vēl ne reizi nav oficiāli viesojies Krievijā. Kā apstiprināja Gauka pārstāve, “prezidents neapmeklēs ziemas olimpiskās spēles”, taču uzsvēra, ka šāds lēmums nav uzskatāms par boikotu, jo vairāki kādreizējie Vācijas prezidenti arī nav devušies uz ziemas olimpiskajām spēlēm. Vācijas cilvēktiesību komisārs Markuss Lēnings ziņu aģentūrai DPA norādīja, ka Gauka lēmums ir “lielisks atbalsta žests Krievijas pilsoņiem, kuriem ir svarīga vārda brīvība, demokrātija un pilsoniskās tiesības”.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+