Mobilā versija
+1.4°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
10. decembris, 2013
Drukāt

Gauks atsaka Sočiem

gauk_Spiegel_8

Vācijas prezidents Joahims Gauks neapmeklēs Soču olimpiskās spēles, paziņojuši viņa pārstāvji, vienlaikus noliedzot medijos izskanējušo informāciju, ka Gauka nedošanās uz Sočiem būtu interpretējama kā Krievijas boikotēšana.

Žurnāls “Der Spiegel” ziņoja, ka Gauks 2014. gada februārī nedosies uz Krievijas rīkoto olimpiādi, lai šādi paustu savu attieksmi pret cilvēktiesību neievērošanu un politiskās opozīcijas stāvokli Krievijā. Kopš stāšanās Vācijas prezidenta amatā 2012. gadā Gauks vēl ne reizi nav oficiāli viesojies Krievijā. Kā apstiprināja Gauka pārstāve, “prezidents neapmeklēs ziemas olimpiskās spēles”, taču uzsvēra, ka šāds lēmums nav uzskatāms par boikotu, jo vairāki kādreizējie Vācijas prezidenti arī nav devušies uz ziemas olimpiskajām spēlēm. Vācijas cilvēktiesību komisārs Markuss Lēnings ziņu aģentūrai DPA norādīja, ka Gauka lēmums ir “lielisks atbalsta žests Krievijas pilsoņiem, kuriem ir svarīga vārda brīvība, demokrātija un pilsoniskās tiesības”.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+