×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. aprīlis, 2015
Drukāt

Gausa alga “airBaltic” pērn pieaug par 46,7% – līdz 935 200 eiro (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss.

Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss pērn atalgojumā no uzņēmuma saņēmis 935,2 tūkstošus eiro, kas ir par 46,7% vairāk nekā 2013.gadā, liecina Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā amatpersonas deklarācija par 2014.gadu.

Citus ieņēmumus Gauss pērn nav guvis.

Tāpat deklarācija atklāj, ka “airBaltic” vadītājs pērn samazinājis kredītsaistības par 50 tūkstošiem eiro un 2014.gada beigās viņa parādsaistības bija 450 tūkstoši eiro.

No deklarācijas izriet, ka Gausam pagājušajā gada beigās vairs nebija skaidrās naudas uzkrājumi 1000 eiro apmērā, kurus viņš bija norādījis deklarācijā par 2013.gadu. Amatpersona būtiski kāpinājusi bezskaidras naudas uzkrājumus – ja vēl 2013.gada beigās Gausam Vācijas, Itālijas, Austrijas un Latvijas banku kontos glabājās 28 tūkstoši eiro, tad par 2014.gadu deklarēti bezskaidras naudas uzkrājumi 197 tūkstošu eiro apmērā.

Tāpat deklarācija atklāj, ka Gausam pieder privātmājas Vācijā, Austrijā un Itālijā, kā arī viņš ir 100% kapitāldaļu turētājs Vācijas uzņēmumos “Magau GmbH” un “AirBerlin Plc & Co Luftverhrs”. Abām kompānijām, salīdzinot ar deklarācijā par 2013.gadu norādīto, palielināts pamatkapitāls. “Magau GmbH” no 25 tūkstošiem eiro līdz 250 tūkstošiem eiro, savukārt “AirBerlin Plc & Co Luftverhrs” – no 200 eiro līdz 250 eiro.

“airBaltic” vadītāja valdījumā pagājušā gada beigās bija divas 2014.gada izlaides BMW automašīnās, savukārt īpašumā – 2009.gada kvadricikls “Canam Quard”. Gausa lietošanā ir arī 2011.gada izlaides vieglā automašīna “Mini Cooper”.

Gauss darbu aviokompānijas izpilddirektora un valdes priekšsēdētāja amatā sāka 2011.gada 1.novembrī.

“airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz aptuveni 60 galamērķiem. Kompānijas lielākā īpašniece ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Par cik % pieaug IIN Gausa ienākumiem?

  2. Ko vins FIZISKI reáli ir izdaríjis? Stjuartes,piloti riské ar dzívíbám,apkalpo pasazierus…bet ko táds Gauss dara? Reáli-ko vins dara???Kas un péc kádám formulám aprékina vina algu?To tacu dara konkréts cilvéks.Ká vinu sauc?

  3. Turpināsim samazināt miljonāriem IIN? Atbildēt

    Kurš ir lielāks ieguvējs no IIN samazināšanas par 1%-Gauss vai “airBaltic” apkopēja? Kad sagaidīsim Latvijā ienākuma nodokli pēc maksātspējas,kā pieminētajās Vācijā,Austrijā un Itālijā? Un samazinātu PVN likmi bāzes pārtikas produktiem (attiecīgi-7%,10%,4%)???!

  4. Nu jāizvērtē,vai labāk vadītājam samaksāt miljonu un iestāde nopelna miljonu,vai šefam maksāt maz,bet kantoris strāda ar desmit miljonu zaudējumiem.Darbinieku algas jau ir pašizmaksā un tas nopelnītais miljons nav tas pats ,kas samaksāts Gausam.Ja gausam algu piemēram nemaksātu tad peļņa būtu divi miljoni.

  5. Jauki!!! Ceru ka nākamgad ap šādu laiku viņš mūs iepriecēs ar 2 milj. aldziņu.

Draugiem Facebook Twitter Google+