×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. janvāris, 2013
Drukāt

Gavrilovs: Nepievienojoties eirozonai, mēs būsim zaudētāji

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) pārstāvji piektdien tikšanās laikā ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) vēlreiz apliecināja atbalstu Latvijas dalībai eirozonā no 2014.gada 1.janvāra.

“LDDK mums bija pietiekoši plašas debates par eiro ieviešanas jautājumu, bet konfederācijas padome viennozīmīgi saprata, ka ir jāpieder pie spēcīgākā kodola, un spēcīgākais kodols, protams, būs eirozonas valstis,” pēc tikšanās žurnālistiem sacīja LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Arī LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs skaidroja, kāpēc valsts un pilsoniskajiem līderiem ir jāpauž atbalsts eiro, lai pārliecinātu sabiedrību par nepieciešamību 2014.gadā pievienoties eirozonai. “Ja mēs nebūsim iesaistīti šajos procesos, tad mēs būsim pirmie zaudētāji,” pārliecināts Gavrilovs.

Arī premjers norādīja, ka LDDK vienmēr paudis atbalstu Latvijas dalībai eirozonā. “Jau šādā tikšanās reizē 2010.gada janvārī mēs vienojāmies ar LDDK, ka mēs nopietni strādāsim pie tā, ka 2014.gada mērķa datums tiek īstenots. […] Pagājušā gada decembrī to vēlreiz pārapstiprinājām, ka turpinām strādāt pie eiro ieviešanas 2014.gada 1.janvārī. No LDDK puses tam tiešām ir aktīvs atbalsts,” skaidroja Dombrovskis.

LDDK pārstāvji tikšanās laikā ar premjeru iesniedza viņam vēstuli, kurā pauž savu viedokli par valdības 2013.gada prioritātēm, nodrošinot stratēģisko plānu tautsaimniecības izaugsmei. LDDK kā būtiskākos šogad darāmos darbus min valsts konkurētspējas, uzņēmējdarbības vides reitingu uzlabošanu, eiro ieviešanu 2014.gada 1.janvārī, izglītības reformas nodrošināšanu, nevienlīdzības un sociālās atstumtības apkarošanu un ekonomisko interešu pārstāvniecību Eiropas Savienībā. “Vienojāmies kopīgi pie šiem jautājumiem strādāt,” pēc tikšanās apliecināja Ministru prezidents.

Kopumā LDDK 2012.gadu vērtē kā uzņēmējdarbības atveseļošanās gadu un aicina 2013.gadā lielāku akcentu likt uz pārdomātu attīstību un investīcijām, lai uzlabotu uzņēmumu peļņas, kopējās ekonomikas izaugsmes rādītājus un radītu jaunas darba vietas. “Lai arī iepriekšējos gados ir pieaugusi Latvijas konkurētspēja un atjaunota Latvijas izaugsme, ir vēl daudz darāmā, lai celtu labklājību līdz ar ekonomikas izaugsmi kopumā,” brīdina LDDK.

LETA jau ziņoja, ka LDDK jau kopš 2009.gada paudusi nostāju, ka Latvijai 2014.gada janvārī būtu jāiestājas eirozonā. LDDK padome, vērtējot eiro ieviešanas ietekmi uz tautsaimniecību, norāda, ka atbilstība Māstrihtas kritērijiem, kas liecina par valsts ekonomisko un politisko briedumu, un ciešāka integrācija Eiropas Savienībā nodrošinās Latvijas ekonomikas ilgtspējīgu attīstību un drošu nākotni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+