×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Izraēlas un arābu konflikts šķiet neatrisināms 
 (24)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Neviļus nākas piekrist izpētes centra “STRATFOR” vadītājam Džordžam Frīdmanam, kurš 29. jūlijā nu jau kuro reizi spiests atzīt, ka Izraēlas un arābu konflikts nav atrisināms. Patlaban mēs piedzīvojam nu jau trešo “Gazas kara” uzliesmojumu piecos gados, un tā ir tikai kārtējā asiņainā epizode konfliktā, kura atskaites punkts bija 1947. gada 29. novembris, kad arābu valstis balsoja pret ANO Kopsapulces rezolūciju, kas paredzēja britu mandāta teritorijas – Palestīnas – sadalīšanu divās valstīs: vienu arābiem, otru ebrejiem.

2005. gadā toreizējais Izraēlas premjerministrs Ariels Šarons izvāca no Gazas joslas 7000 ebreju kolonistus (settlers) un armijas vienības līdz pēdējam kareivim. Gazas josla ar tās pusotra miljona iedzīvotājiem varēja kļūt par “Vidusjūras Singapūru”: bija gatava “sava” lidosta, plānota jūras osta. Bet nesamierināmo islāmistu organizācija “Hamas”, kas 2007. gadā nostiprināja savu varu šajā teritorijā, gadiem ilgi apšaudīja ar raķetēm tuvējo mazpilsētu Sderotu un apkārtējos ciematus. Izraēlas armijai nācās izmantot savu aviāciju un ievest karaspēku trijiem lāgiem: 2008./2009. gadumijā, 2012. gada nogalē un tagad – pēc tam kad “Hamas” iemanījās vērst raķešu zalves pret Izraēlas vidieni, tostarp Telavivu.

No rītiem es mēdzu izvest pastaigā savu sievu, kurai ir stīva kāja un nākas pārvietoties ar diviem spieķīšiem. Divas reizes šādā pastaigā iekaucās gaisa trauksmes sirēna, un pēc tam dzirdējām blīkšķi – nokrita atlūzas no “Hamas” raķetes, ko bija notriekusi datorizētā pretraķešu baterija “Iron Dome”. Dažās sekundēs aizskriet uz patvertni, protams, nevarējām…

Pasaulē demonstranti brēc: “Jūs esat bērnu slepkavas!…” Izraēlas armija brīdina Gazas iedzīvotājus, kurā sektorā gaidāms uzlidojums vai uzbrukums ienaidnieka objektiem, tostarp raķešu rampām, kas bieži izvietotas mošejās vai skolās, taču biezi apdzīvotajā labirintā upuri ir neizbēgami. Brīdī, kad rak­stu šīs rindiņas, notiek sīva kaulēšanās par kārtējā pamiera noteikumiem, Izraēlas un arābu konflikts nav atrisināms, kamēr vienas puses maksimālā piekāpšanās nesaskan ar otrās puses minimālajām prasībām. Un, kamēr arābu pasaule mutuļo un Izraēlas apkārtne šajā reģionā ir, var teikt, pilnīgi neaprēķināma, ebreju tautas nacionālajai valstij jāgādā par savu drošību un faktiski – izdzīvošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Pie visa notiekošā vainīgi palestīnieši, kuru naids ir NEAPRAKSTĀMS!!! Nagi niez raidīt savas raķetes otras valsts teritorijā un tur piekopt slepkavošanas darbus?! TAD ir iemesls pret izraēļu tautu vērsties ar saviem stulbajiem fofattēliem un priekšplānā izbīdīt raudošus bērnus…Lai slepkavotu izraēļu tautu, tur NEPRASA bērniem atļauju ZINOT, ka Izraēla nepaliks parādā!? KUR slēpjas nelieši – SKOLĀS!!! Cik pārdomāti un tālredzīgi… DĪVAINI, KA PASAULES MEDIJI VISĀ VAINO VIENĪGI IZRAĒLU!??? Kur foto ar noslepkavotiem bērniem IZRAĒLĀ??? Ja par ko grib OBJEKTĪVI SPRIEST, TAD ATSPOGUĻOJET VIENĀDI ABAS PUSES!!! PAGALE TAČU VIENA NEDEG!!! Arābu valstu balsojums 1947.g.29.nov. PRET ANO kopsapulces rezolūciju ir tagadējā konflikta GALVENĀ SAKNE!!! KĀPĒC ” IZREDZĒTIE” palestīnieši PIRMIE REGULĀRI APŠAUDA citas valsts teritoriju un neņemas PRĀTĀ?????????? Izraēlai ir jāaizstāv sava valsts un IZDZĪVOŠANA tās teritorijā!!!!!!!

 2. Pārliecinoši, Frank – kā vienmēr! Šonakt vēl 107 IENAIDNIEKI, lielākoties civilie, aizsūtīti pie dieviem. Ak jā, arī uzvarētāji cietuši – viens karavīrs pazudis …

 3. Ko viņi tur plēšas tajā pārapdzīvotā zemē?Lai žīdi vai palestīnieši mierīgi vienojas savā starpā kurš pārcelsies uz dzīvošanu no latviešiem tukšajā Latvijā.

 4. komentārus neļauj publicēt .

 5. Izraēla ir imperalistu lielvalsts , kaut 2 reizes (kopā ar okupētām palestīniešu zemem un Sīrijas Golānas aukstieni. ) mazaka par Latviju .Tā ir netaisnība ka viena tauta iegūst neatkarību un tā okupē otru tautu 66 gadus .Agresors izraēla bez žēlastīūbas nogalina gojus -palestīniešus un to bērnus . Nekad izraēla nevienu reizi nav tiesāta par kara noziegumiem pret cilvēci un šoreiz izspruks sveikā sevi uzskatot par izredzēto . Ir jabūt kādai mēra sajutai , kad imperalistu agresors nogalina 1500, no kuriem 70% ir civiliedzīvotāji , kad agresoram bojā gājuši tikai 3 civiliedzīvotāji .Kādai taisnībai ir japastāv uz zemeslodes , kas nežēlibā parspēj biznesa holokostu , kur meklē tos , kas ir nevainīgi . Bet neredz nežēlības baļki savā acī

 6. Paldies F.Gordona kungam par spēcīgi izteikto viedokli un informāciju. Gudrs no dabas un labi izglītojies vīrs palīdz mums labāk saprast notikumus pasaulē! Par dažiem absurdajiem un ļaunajiem komentāriem ir vienkārši kauns. Viens pat raksta, ka HAMAS raķetes esot nekaitīgas…. Ja pie mums, Latvijā, ir tik daudz tumsoņu, tad skaidrs – mums vēl tāls ceļš jāiet līdz civilizētai sabiedrībai. Protams, daži no tiem ir slimi, taču ne visi. Diemžēl. Grūti saprast arī tos Rietumu politiķus un “kultūras” pārstāvjus, kuri nespēj atšķirt agresīvos mežonīgos tumsoņas (HAMAS) no, būtībā, upuriem. No tā arī vadās Izrailas valdība un tauta. Nav citu variantu.

 7. … Ir iespejams, ja skatas no neintrala viedokla … ja tikai abas puses izbeidz departmentalizet VESTURISKO un PATREIZEJO LAIKU KONTINUALITATI un tadejadi nekaunigi pielietot selektivi pasniegtus argumentus, ka tas katrai ir bijis izdevigs lidz sim … ka soreiz, pedeja konflikta kauzalitatei – ta si raksta metodologijai !

  … Saviem argumentiem jaatbilst esosai Realitatei un Patiesibai – ka tas tika definets kompromisa, varbut sakot ar OSLO vienosanos !!!

 8. Es gribētu redzēt vizuālā salīdzinājumu ,kāda izskatās raķete,ko raida palestīniešī un ko Izraēlas karaspēks. Es domāju,ka salīdzinājumam derētu raķešpistole ar vadāmo raķešu kompleksu.Bojā gājušo attieciba ir 1000:39.

 9. VISI MES GRĒKOJAM,BET EBREJAM PAR KRISTU LIELA SVĒTIBA LAI NĀK! UN PALĪDZ UZVARĒT ŠAJĀ KONFLIKTU SITUĀCIJĀ. KOMENTĀTORI ĻOTI ANTISEMITISKI! EBREJ U TAUTA IR IIZCĪLĀ TAUTA,TĀPĒC TIK DAUDZ CIEŠANAS UN NEGACIJAS PRET EBREJIEM!LATVIEŠI ,JUMS JABŪT KOPĀ AR EBREJEM,JUSU VESTURE LĪDZĪGA!

 10. Piekrītu autoram.

  • JA TEV SAP SAVAS TAUTAS LIKTENIS , TU ESI AR SAVU TAUTU UN NEBŪS PRET CITIEM TAUTAM! LINDERMANIS,ŽDANOKA UN C.T. NAV AR SAVU TAUTU,BET AR POLITIKU! NU TA IR BISTAMI!

 11. Jūsu reliģiskā apsēstība un pašiedomātā izredzētība radīja problēmu. Jūs radījāt Paestīnas nāciju 14 maija 1948 gadā, kad izdzināt 700 000 cilvēku no savām mājām. Jūsu ‘tkuma’ ir citas kultūras ‘Al Nakaba.’ Jūs, ž’īdi, esat pārāk daudz ļauna darījuši uz šīs zemes, sākot ar augļošanu , ekonomisko varu un tagad arī ar politisko varu. Nevienam jūs neesat vajadzīgi. fašisti!.

 12. Patiesībā tas ir pat labi ka šie konfliktē un konfliktam neredz ne gala ne malas. Jo mazāk šo pārstāvju uz zemes, jo pārējiem brīvāk elpot

 13. Pietiek jau Rietumu propogandas par sho karu. Nu nevajag, Gordona kungs. Palestiinieshiem tuukstoshiem noslepkavoto, zhiidiem ap (?) piecdesmit. Luudzu metiet mieru, ja? Paldies.

 14. Musulmaņiem nevar dot ieročus rokās, tikai tā viņus var pievest pie kārtības un uzplaukuma. Atņemt visu, kas asāks par karoti.

 15. žīda izteikumi. “Jārūpējas par savu drošību un izdzīvošanu”. Tikai žīdi prot tik liekulīgi un pretīgi melot, lai attaisnotu savu agresiju. 1500 palestīniēsu civiliedzīvtoāju (tas ir aptuveni 30 reizes vairāk nekā Maksimas upuri Zolitūdē) pret 50 izraēlas karavīriem, kas iebrūk citā teritorijā. Jābūt pilnīgam žīdu uzpirktajam vai totālam muļķim, lai nostātots Izraēlas pusē. Palestīniešu raķetes nevienu faktiski nav nogaīnājuās, labākā gadījumā kādas ēkas sienu noskrāpējušas. Un tās tiek šautas kā protests izraēlas agresijai un Gazas joslas blokādei, kur palestīnieši tiek turēti kā cietumā.
  “No rītiem es mēdzu izvest pastaigā savu sievu, kurai ir stīva kāja un nākas pārvietoties ar diviem spieķīšiem. Divas reizes šādā pastaigā iekaucās gaisa trauksmes sirēna, un pēc tam dzirdējām blīkšķi …” šie liekulīgie, gauduļojošie stāsti, lai iežēlinātu tos kuri nezin patiesību. tas pats pirms 70 gadiem, ka tiek stāstīts, ka baznīcā sadega 10 000 ebreju, bet patiesībā, ja nenormāli spiestos viens otram virsū, tad knapi 500 varbūt ieietu tur. Un vispār, ļoti iespējams, nekāda ugunsgrēka nebija, bet ebrejhi jau stāstīs viss kaut ko, lai tikai radītu citos l’dizjutību un pēc tma varētu kādu īpašumu vai naudu no citiem izkrāpt.

 16. PALESTĪNAS – Izraēlas konflikts kā uzskatāms piemērs visai pasaulei. Tā,pilsonīši,dzīvot nedrīkst -, kas no
  izraēļu un palestīniešu kļūdām nemācas,tas tāda pat bedrē kā ukraiņi iekritīs!

 17. Gordona kungs, Jusu izteiktajai domai par izligumu starp ebrejiem un palestiniesiem patreizeja stadija, es varu piekrists un tai pasa laika ne. Konflikts tika ieprogramets jau 1947.g. Kadu merku darits, isti nav skaidrs. Izraelas valsts dibinasana? Vai tani bridi bija apsverts ta sakarigs iznakums uz to bridi un uz nakotni? Izskatas ka ne. Kristus laika bija Palestina. Sai teritorija ietilpa Samarija, Judeja un Idumeja. Vidusjuras krasta josla bija Filistiesi, sodien tas ir Gazas sekstors ar arabiem. Davida un Salamona laika notika sadalisanas, kuras rezultata izveidojas Juda un Edoma. Filistiesi (Gazas sektora) sava teriotorija palika bez izmainam. Filistiesu teritorijas atrasanas Vidusjuras krasta ir loti iekarojams sodienas Izraelai. Tas ir no strategiska viedokla un Izraelai teriotorijas paplasinasanas. Visam pa virsu ir religijas nesamierinatiba vienam pret otru. Seit domaju judaistu un islamu. Vismaz patreiz es neredzu kada starpnieka, kas spetu sis divas religijas savest kopa, un parliecinat izdarit atkapsanos no saviem dogmatiskajiem uzstadijumiem. Kamer tas nenotiks, lis asinis abas puses un izliguma nebus.

 18. Drīz jau konflikts veiksmīgi būs noslēdzies – visi palestīnieši būs izšauti.

 19. ebreji jau nav tauta, bet reliģija. židi ir arābi (semīti) pēc izcelsmes.

  varbūt arī tāpēc viņiem ļoti ir vajadzīgs konflikts, lai stiprinātu savu “atšķirīgo” identitāti.

Draugiem Facebook Twitter Google+