×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2012
Drukāt

Gāzbetona ārsienu apmešana (1)

gazbetons

“Kā mājai apmest gāzbetona ārsienas?” 
Ruta Pinka Madonas novads

 

Pašlaik pasaules praksē paša gatavota pusfabrikāta – cementa un smilšu maisījuma vietā arvien vairāk sāk izmantot jau gatavus modificētus sausā apmetuma maisījumus uz cementa vai ģipša bāzes. Rūpnieciskie maisījumi ir vieglāk sajaucami, tiem ir stabilāka kvalitāte. Cementa bāzes izstrādājumus izmanto ārsienām, ģipša bāzes – iekštelpām.

Sagatavojot gāzbetona ārsienas apmešanai, tās vispirms izlīdzina ar mūra ēveli.

– Spraugas un plaisas aiztaisa ar ātri cietējošo cementa masu Knauff Schnellcement, – iesaka SIA “Knauf” tirdzniecības pārstāvis Dzintars Šulcs.

Sienu vislabāk gruntēt ar Stuck­primer, kas domāta tieši mitrumu ātri uzsūcošajam gāzbetonam. Tad nostiprina vadulas – sienu stūros, logu un durvju ailēs. Ja ir arkveidīga logu vai durvju aile, nav ko bēdāties, tās pārdod arī šādām konstrukcijām. Daži īpaši apzinīgi saimnieki izmanto arī apmetuma vadulas, kas ļauj ieklāt precīzu apmetuma kārtu. Profesionāļi parasti iztiek bez tām. Ārsienām izvēlas tikai cementa apmetumu – modificētu fabrikā sagatavotu maisījumu, ko atliek sajaukt ar ūdeni. Kā kompromisu starp gruntēšanu un apmešanu var izvēlēties Vorspitzer markas gruntējošo apmetumu, kurš pilda grunts un apmetuma funkcijas. Šajā gadījumā gruntēšana nav nepieciešama. Knauff Grundputz piemērots kā pamatapmetums, uz kura var klāt minerālos vai sintētiskos dekoratīvos apmetumus.

Līdzīgs ir Universalputz, taču ar lielāku mitruma izturību. Uz ārsienām liek divu veidu dekoratīvos apmetumus: ar biezpiena efektu un Dekorputz ar lietutiņa efektu. Moderni ir izmantot vēsturisko kaļķu apmetumu, piemēram, Kalk Feinputtz (smalkāks nobeiguma apmetums) vai Kalk Grundputz (rupjāks pamata apmetums). Apmestu sienu špaktelē ar Grundshpahtel grau (pelēkā tonī) vai vislabāk ar balto Finischspahtel weiss, kas veido labāku bāzes toni krāsošanai. Apmestas vai nošpaktelētas fasādes krāso, pirms tam fasādi nogruntējot ar Tiefegrund. Pateicīga ir Knauff Siliconharz EG Farbe baltā silikona krāsa, ko var tonēt kādā no kataloga 245 toņiem. Pareizi ievērojot apdares darbu tehnoloģiju, sienas klājums turas daudzus desmitus gadu.

– Cilvēkiem, kuri vēlas pamatīgāk iepazīties ar apmešanas tehniku, iesaku apmeklēt interneta vietni www. knaufakademi.lv un apsvērt pamācīšanās iespējas, – iedrošina “Knauff” tehniskais vadītājs Andris Veinbergs.

 

 

Padomi

• Ja saimnieks ir labs mūrnieks, droši var izmantot arī krietni lētākos apdauzītos gāzbetona blokus, tomēr rūpīgi jārēķina darba un ekonomijas apjoms, lai saprastu, vai ķēpa ir tā vērta. Darbā neiztikt bez speciālā zāģa un mūra ēveles.

• Populāra metode, mūrējot gāzbetona sienas, ir izmantot 250 mm biezus blokus un ārpusē uzklāt 100 mm minerālvates siltinājumu.

– Gāzbetona sienu sagatavošanai, špaktelēšanai un krāsošanai var izmantot arī vācu koncerna “Meffert AG Farbwerke” produktu līniju ar dufa zīmolu – grunti Tiefgrunt, dekoratīvos apmetumus Kratzputz vai Reibeputz, krāsu Fasade, – iesaka “Nesert Baltica” direktors Raimonds Upenieks.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+