Latvijā
Novados

Gāzes balona eksplozijā Bēnē smagi cieš sirmgalve 0

Foto-Shutterstock

Bēnē kādas sirmgalves mājā notikusi gāzes balona eksplozija, kuras rezultātā smaga cietusi gan nama saimniece, gan ēka, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Astoņdesmit četrus gadus vecā kundze par spīti savam vecumam dzīvoja aktīvi un tika galā ar visiem mājas darbiem bez citu palīdzības. Diemžēl ir lietas, kuras nepieciešams uzticēt speciālistiem. Viena no tām ir gāzes balona nomaiņa. Iespējams, tieši pašrocīgas balona uzstādīšanas dēļ pirms dažām dienām Bēnē piedzīvota spēcīga eksplozija.

“Es te dzīvoju. Sēdēju otrajā stāvā pie datora līdz izdzirdēju sprādziena troksni, pat māja sašūpojās. Paskatījos vispirms uz šo pusi, izbrīnīts nodomāju, ka kāds no kaimiņiem tik agri sācis salūtu šaut, jo troksnis bija dzirdams pavisam netālu. Bet, kad paskatījos uz otru pusi, ieraudzīju mētājamies gāzes balonu, no kura nāca liesmas,” stāsta kaimiņš Aleksandrs.

Vīrietis paķēra savu telefonu un skrēja uz kaimiņienes māju. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās vīrietis paspēja atslēgt elektrību un nedaudz apdzēst arī liesmas. Gāzes balons izlidoja ārā pa mājas durvīm, tādējādi pasargājot namu no vēl lielākas postažas.

“Kad pienācu, sieviete jau iznāca laukā, Kaimiņiene Riekstiņa. Es ieraudzīju, ka viņa ir apdegusi. Paķēru mobilo telefonu, jautāju, kā jūtas, bet viņa rāvās aizvērt balonu. Jautāju, kā jūtas, teicu, ka izsaukšu ātro palīdzību. Viņa teica, ka nevajag. Tad es viņu turēju, lai neaiztiek gāzes balonu,” turpina Aleksandrs.

Kamēr sirmgalvi neaizveda ātrā palīdzība, viņa Aleksandram stāstīja, ka aizšķīlusi sērkociņu un uzreiz bija sprādziens. Pirms tam viņa mājā gāzes smaku neesot jutusi. Šobrīd sieviete smagā stāvoklī atrodas slimnīcā. Aleksandrs uzņēmies rūpes par sievietes sunīti, kura kažoks arī nedaudz ir cietis.

LA.lv