×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
1. marts, 2015
Drukāt

Gāzes eksplozijā Ventspilī mājas nesošās konstrukcijas nav cietušas (FOTO)

Foto-LETAFoto-LETA

Ventspilī, Saules ielā, deviņstāvu mājas septītā stāva dzīvoklī notika gāzes eksplozija, kā rezultātā tika deformēta ēkas ārsiena sestajā un septītajā stāvā un izcēlās ugunsgrēks.

Deviņu stāvu mājai Ventspilī, kur sestdien, 28.februārī, kādā dzīvoklī notika gāzes eksplozija, nesošās konstrukcijas nav cietušas, – to pēc mājas apskates vakar secinājuši Ventspils pašvaldības būveksperti.

Tā kā apdraudējums mājas iedzīvotājiem nepastāv, lielākajai daļai cilvēku ir atļauts atgriezties savos dzīvokļos, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Ventspils daļas komandieris Aivars Raukaitis.

Mājās nevar atgriezties divu dzīvokļu iemītnieki, jo sprādziena rezultātā ārsienas panelī starp diviem sestā un septītā stāva dzīvokļiem ir parādījusies plaisa. Septītā stāva dzīvoklī, kurā notika eksplozija, dzīvo divi cilvēki, kuri pagaidām apmetušies pie radiniekiem. Savās mājās nevar atgriezties arī vienu stāvu zemāk dzīvojošā ģimene – vīrs un sieva. Viņi pagaidām izmitināti Ventspils augstskolas dienesta viesnīcā.

Eksplozijā visvairāk cietusi septītā stāva dzīvokļa virtuve, kurai sprādziena vilnis izgāzis logu. Loga aile šobrīd ir aizdarīta ar pagaidu materiālu. Deformēts ir arī šī dzīvokļa vienas istabas loga rāmis. Dzīvokļa iemītniece negadījuma brīdī atradusies citā istabā un nav nopietni cietusi. Pēc notikušā viņa pat sākumā esot atteikusies atstāt dzīvokli, bet pēc tam tomēr nogādāta slimnīcā, kur viņai veikta veselības stāvokļa pārbaude. Sievieti hospitalizēt nav bijis nepieciešams.

Sākotnēji izsaukums esot saņemts uz ugunsgrēku, un gāzes eksplozija notikusi tikai tad, kad ugunsdzēsēji jau bija ieradušies notikuma vietā, informēja Raukaitis. Apskatot sprādzienā cietušo dzīvoklī, secināts, ka tajā ir gan gāzes vada pieslēgums, gan arī sasprādzis gāzes balons.

Abiem cietušajiem dzīvokļiem ir aizzīmogotas durvis. Vienā kāpņu telpā netiek darbināts lifts. Kā novēroja aģentūra LETA, sprādziena brīdī izbirušās apkvēpušās stikla lauskas mētājas arī blakus esošā bērnudārza teritorijā. Kāds mājas iedzīvotājs atzina, ka jūtas mazliet nedroši, jo viņam neviens neesot izskaidrojis, cik droši ir dzīvot šajā mājā pēc notikušās eksplozijas. VUGD Ventspils daļas komandieris gan norādīja, ka iedzīvotājiem esot izskaidrots, kāda ir situācija, taču, iespējams, ka līdz kādam šī informācija apstākļu sagadīšanās dēļ nav nonākusi.

Pirmdien būveksperti plāno veikt sīkāku ēkas apskati, lai lemtu, kādi varētu būt risinājumi cietušās ārsienas paneļa remontam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+