Latvijā
Rīga

VUGD noskaidrojis gāzes smakas cēloni Ģertrūdes ielā: atjaunota auto un gājēju kustība0

Foto: LETA/Edijs Pālens

Ziņa papildināta pl.00.07 ar “Gaso” komentāru.

Otrdienas vakarā kādā dzīvojamā mājā Rīgā, Ģertrūdes ielā, konstatēta gāzes noplūde, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts policijā.

Gāzes noplūde konstatēta ēkas pagrabā. Policija no ēkas evakuējusi aptuveni 25 cilvēkus.

Patlaban notikuma vietā strādā atbildīgie dienesti, lai situāciju novērstu. Vienlaikus ir apturēta transportlīdzekļu kustība Ģertrūdes ielā posmā no Aleksandra Čaka ielas līdz Avotu ielai. Kā novēroja aģentūra LETA, šajā posmā patlaban ir aizliegta arī gājēju kustība. Notikuma vietā ir redzamas trīs policijas, trīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ekipāžas un viena mediķu brigāde.

Līdz situācijas novēršanai, VP aicina iedzīvotājus netuvoties notikuma vietai, kā arī izvēlēties citus braukšanas maršrutus, lai nokļūtu galamērķī.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Agrita Vītola aģentūrai LETA apstiprināja, ka notikuma vietā, pēc AS “Latvijas Gāzes” izsaukuma, ieradušies arī glābēji. “Patlaban dienesti strādā, lai konstatētu gāzes noplūdes avotus. Vienlaikus esam saņēmuši informāciju, ka gāzes koncentrācija sāk samazināties,” sacīja Vītola.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Arita Rudzīte aģentūrai LETA apstiprināja, ka notikuma vietā dežurē viena mediķu brigāde, taču nevienam cilvēkam ārstu palīdzība līdz šim nav bijusi nepieciešama.

Turpinot meklēt gāzes noplūdes avotu Ģertrūdes ielā, atbildīgie dienesti pārbauda kanalizācijas akas, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Dienestā norāda, ka aku pārbaude kopā ar Gāzes avārijas dienestu notiek Ģertrūdes un Stabu ielās (no Aleksandra Čaka līdz Avotu ielai).

Lai izvairītos no iespējamas gāzes smakas, dienesti aicina minētās apkārtnes iedzīvotājus turēt logus aizvērtus.

“Četras GASO avārijas dienesta brigādes, asekojot objektus un veicot šahtas pārbaudi, konstatēja 0.1% gāzes koncentrāciju slēgtās pagraba telpās dzīvojamā ēkā Ģertrūdes ielā 55. Tika izsaukti VUGD darbinieki, kuru atbildīgais pārstāvis pieņēma lēmumu evakuēt nama iedzīvotājus. Pašlaik notikuma vietā strādā VUGD, NMPD, kā arī piecas GASO avārijas dienesta brigādes, kuras veic pārbaudes ievadmezglos, pazemes komunikācijās, kāpņu un pagraba telpās. Dabasgāzes padeve dzīvojamo namu kvartālam nav pārtraukta,” tā šovakar portālu “La.lv” informēja A/s “Gaso” Sabiedrisko attiecību daļas pārstāvis Kaspars Upaciers.

Gāzes smaku Ģertrūdes ielā, iespējams, radījuši kanalizācijā izlieti pārpalikumi no gāzes balona – gāzes šķidrā frakcija, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Līdz ar to smaka pārvietojas pa kanalizācijas sistēmas loku Ģertrūdes un Stabu ielās (no Aleksandra Čaka līdz Avotu ielai).

VUGD informē, ka ir sākta kanalizācijas sistēmas ventilācija.

Aktīvākais darbs norisinās Stabu ielas posmā. No Ģertrūdes ielas nama evakuētie iedzīvotāji var atgriezties mājokļos, uzsvēra dienestā.

Atjaunota arī iepriekš notikuma vietā ierobežotā transportlīdzekļu un gājēju kustība.

VUGD norāda, ka notikuma vietā Stabu ielā kopā ar Gāzes avārijas dienestu un Rīgas pašvaldības policiju turpinās uzraudzīt situāciju.

GASO avārijas dienests veica pārbaudi pazemes komunikācijās un konstatēja, ka avārijas situācijas iemesls ir naftas produktu (visdrīzāk sašķidrinātās gāzes) noplūde kopējā kanalizācijas sistēmā, kas visdrīzāk nelegāli novadīta kopējā lietus ūdens vai kanalizācijas tīklā, tā portālam “La.lv” ap pl.23.30 precizēja Upaciers. Pēc VUGD rīkojuma evakuētās ēkas iedzīvotāji atgriežas savos mājokļos.

“Pašlaik Valsts policija veic procesuālās darbības par neatļautu naftas produktu novadīšanu lietus ūdens vai kanalizācijas tīklā. Dabasgāzes padeve dzīvojamo namu kvartālam nav pārtraukta. Lietus ūdens kanalizācija pašlaik tiek skalota. Gāzes koncentrācija samazinājusies praktiski līdz 0. GASO avārijas dienests turpina uzraudzīt situāciju, veicot gāzes koncentrācijas mērījumus,” skaidroja Upaciers.

LA.lv