Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
2. oktobris, 2014
Drukāt

Lietuvas sašķidrinātās gāzes termināli atklās decembrī

Foto - LETAFoto - LETA

Dienvidkorejā būvētais topošā Lietuvas sašķidrinātās gāzes termināļa kuģis “Independence” (“Neatkarība”), kas kalpos kā gāzes glabātava, Klaipēdā ieradīsies 27. oktobrī, apliecinājis Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs.

Viņš paudis gandarījumu, ka termināli izdevies uzcelt par 100 miljoniem litu (aptuveni 29 miljoniem eiro) lētāk, nekā paredzēts. Dienu vēlāk, 28. oktobrī, Klaipēdā gaida ierodamies kuģi ar pirmo gāzes kravu, kas tiks pārsūknēta jaunajā kuģī. Kopējās termināļa būvdarbu izmaksas sasniedz 350 miljonus litu, bet kuģa “Independence” noma gadā izmaksās 43 miljonus eiro. Premjers Lietuvas augstākajā jūrskolā apskatīja vienu no Eiropā modernākajiem simulatoriem, kurā var izmēģināt, kā kuģis tiks iestūrēts ostā un aizvadīts līdz terminālim. Termināļa oficiālā atklāšana paredzēta 3. decembrī.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+