Mobilā versija
+4.7°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
2. oktobris, 2014
Drukāt

Lietuvas sašķidrinātās gāzes termināli atklās decembrī

Foto - LETAFoto - LETA

Dienvidkorejā būvētais topošā Lietuvas sašķidrinātās gāzes termināļa kuģis “Independence” (“Neatkarība”), kas kalpos kā gāzes glabātava, Klaipēdā ieradīsies 27. oktobrī, apliecinājis Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs.

Viņš paudis gandarījumu, ka termināli izdevies uzcelt par 100 miljoniem litu (aptuveni 29 miljoniem eiro) lētāk, nekā paredzēts. Dienu vēlāk, 28. oktobrī, Klaipēdā gaida ierodamies kuģi ar pirmo gāzes kravu, kas tiks pārsūknēta jaunajā kuģī. Kopējās termināļa būvdarbu izmaksas sasniedz 350 miljonus litu, bet kuģa “Independence” noma gadā izmaksās 43 miljonus eiro. Premjers Lietuvas augstākajā jūrskolā apskatīja vienu no Eiropā modernākajiem simulatoriem, kurā var izmēģināt, kā kuģis tiks iestūrēts ostā un aizvadīts līdz terminālim. Termināļa oficiālā atklāšana paredzēta 3. decembrī.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (2)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+