×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

Gāzes tirgus atvēršana: EM piedāvā LG sadalīt divos uzņēmumos (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš un ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola tikšanās laikā Melngalvju namā.

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) trešdien tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu norādīja, ka par labāko risinājumu dabasgāzes tirgus liberalizācijai Latvijā uzskata kompānijas “Latvijas Gāze” (LG) sadalīšanu divos uzņēmumos, nosakot, ka viens nodarbojas ar sadali un tirdzniecību, bet otrs ar tās glabāšanu un pārvadi.

Prezidenta Preses dienestā pavēstīja, ka vienlaikus ministre uzsvēra nepieciešamību saglabāt valstij iespēju piedalīties abu uzņēmumu darbībā.

Savukārt, pārrunājot ES fondu apguvi 2014.līdz 2020.gada plānošanas periodā, Reizniece-Ozola atzīmēja, ka ir iecerējusi atkal atjaunot grantu programmu ražošanas iekārtu iegādei modernizācijas nolūkā. Viņa uzsvēra, ka iepriekšējā plānošanas periodā tā bijusi lielāko pievienoto vērtību nesusī ES fondu daļa. Valsts prezidents minēja, ka arī viņam, viesojoties dažādos uzņēmumos Latvijas reģionos, bijusi iespēja iepazīties ar šīs programmas pozitīvajiem rezultātiem.

Tāpat amatpersonas pārrunāja elektroenerģijas tirgus aktualitātes, tostarp iespējamos uzlabojumus saistībā ar obligāto iepirkuma komponenti.

Sarunā piedalījās arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Protams, tas palīdzēs dubultot tarifu un kāst no patērētājiem divtik daudz! To jau redzam ar ” Latvenergo”. Paldies mīļotajai Ekonomikas ministrijai, paldies!

Draugiem Facebook Twitter Google+