Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
7. janvāris, 2015
Drukāt

Gāzes tirgus atvēršana: EM piedāvā LG sadalīt divos uzņēmumos (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš un ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola tikšanās laikā Melngalvju namā.

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) trešdien tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu norādīja, ka par labāko risinājumu dabasgāzes tirgus liberalizācijai Latvijā uzskata kompānijas “Latvijas Gāze” (LG) sadalīšanu divos uzņēmumos, nosakot, ka viens nodarbojas ar sadali un tirdzniecību, bet otrs ar tās glabāšanu un pārvadi.

Prezidenta Preses dienestā pavēstīja, ka vienlaikus ministre uzsvēra nepieciešamību saglabāt valstij iespēju piedalīties abu uzņēmumu darbībā.

Savukārt, pārrunājot ES fondu apguvi 2014.līdz 2020.gada plānošanas periodā, Reizniece-Ozola atzīmēja, ka ir iecerējusi atkal atjaunot grantu programmu ražošanas iekārtu iegādei modernizācijas nolūkā. Viņa uzsvēra, ka iepriekšējā plānošanas periodā tā bijusi lielāko pievienoto vērtību nesusī ES fondu daļa. Valsts prezidents minēja, ka arī viņam, viesojoties dažādos uzņēmumos Latvijas reģionos, bijusi iespēja iepazīties ar šīs programmas pozitīvajiem rezultātiem.

Tāpat amatpersonas pārrunāja elektroenerģijas tirgus aktualitātes, tostarp iespējamos uzlabojumus saistībā ar obligāto iepirkuma komponenti.

Sarunā piedalījās arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Protams, tas palīdzēs dubultot tarifu un kāst no patērētājiem divtik daudz! To jau redzam ar ” Latvenergo”. Paldies mīļotajai Ekonomikas ministrijai, paldies!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+