×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
13. septembris, 2012
Drukāt

Gāzi pildīs ārpus Rīgas


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Šodien Baltijas valstīs lielākais rūpniecisko un medicīnisko gāzu uzņēmums “AGA” Ropažu novada Zaķumuižā atklāj Baltijas valstīs lielāko ražotni, kuras izveidē ieguldīti 5,8 miljoni latu.


 

“Esam ļoti priecīgi par “AGA” uzpildes stacijas būvniecību Zaķumuižā trīs iemeslu dēļ – saņemsim lielākus nodokļu maksājumus, būs jaunas darba vietas un tiek attīstīta infrastruktūra, kuru, ļoti iespējams, pēc vairākiem gadiem izmantos cits globālais uzņēmums “Coca-cola”,” tā uzņēmuma darbības sākšanu Zaķumuižā vērtē Ropažu novada domes priekšsēdētājs Antons Cibuļskis.

Savukārt Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas vadītājs Vilnis Rantiņš teic, ka Latvijā gandrīz visi metālapstrādes uzņēmumi izmanto “AGA” piedāvātās metināšanas gāzes. “Ļoti korekts spēlētājs. Krīzes laikā saprata situāciju, bija elastīgs norēķinos ar uzņēmumiem,” piebilst V. Rantiņš.

SIA “AGA” valdes loceklis Olavs Ķiecis stāsta, ka jaunā uzpildes stacija nodrošinās vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar darbošanos agrāk. “Varēsim gāzes balonos pildīt jaunus produktus, tostarp hēlija maisījumus metināšanai un augstas kvalitātes propānu. Agrāk gāzu maisījumu veidošanā dažkārt nostrādāja cilvēciskais faktors, bet turpmāk šo darbu veiks dators,” tā O. Ķiecis.

Vakar rūpnīcā redzēju, kā tukšos gāzes balonus šķiro robots, kas, pēc tā ražotāja “CIMCORT” pārstāvja teiktā, ir unikāls tehnikas sasniegums šajā nozarē. Pavisam vairāk nekā hektāru lielajā uzpildes stacijā gada laikā ar gāzi uzpildīs pāri pusmiljonam 100 dažādu gāzu recepšu balonu. Balonos pildāmo rūpniecisko un medicīnisko skābekli un slāpekli ražo Valmierā, citas gāzes – Skandināvijas valstīs. Tās sašķidrinātā veidā atved uz Zaķumuižu, pārvērš atkal par gāzveida produktu un iepilda balonos.

O. Ķiecis uzskata, ka pēc pārcelšanās no Rīgas uz Zaķumuižu – tas varētu notikt nākamo mēnešu laikā – galvaspilsētā samazināsies izplūdes gāzes, arī satiksme būs mazāk intensīva. Pieaugs arī uzņēmuma jauda. “AGA” Zaķumuižā nodarbina 30 darbiniekus, tostarp septiņus vietējos iedzīvotājus, kurus darbā pieņēma konkursa kārtībā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+