Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
1. marts, 2014
Drukāt

“Gazprom” brīdina Ukrainu par milzu parādu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas gāzes koncerns “Gazprom” sestdien, 1.martā, brīdināja Ukrainu, ka tā ir parādā 1,549 miljardus ASV dolāru (1,122 miljardus eiro) par gāzes piegādēm no Krievijas un tādēļ var zaudēt tiesības uz gāzes cenas atlaidi.

“Mums ir labas attiecības ar Ukrainu, [gāzes] tranzīts notiek, tomēr par gāzi ir jāmaksā. Pašlaik aizkavētais parāds ir 1,549 miljardi ASV dolāru,” ziņu aģentūrai “RIA Novosti” pavēstīja “Gazprom” oficiālais pārstāvis Sergejs Kuprijanovs, kurš raksturoja šo parādu kā “milzīgu”.

“Acīmredzot ar šādu maksāšanu par gāzi un savu saistību pildīšanu Ukraina var nesaglabāt pašlaik spēkā esošo gāzes [cenas] atlaidi. Vienošanās par atlaidi paredzēja pilnīgu un savlaicīgu samaksu par piegādēm,” sacīja Kuprijanovs.

Ir ziņots, ka uzņēmums “Naftogaz Ukraini” līdz 14.februārim samaksāja koncernam “Gazprom” 1,28 miljardus dolāru (927,5 miljonus eiro) no parāda par 2013.gadā piegādāto gāzi un lūdza atlikt atlikušās parāda daļas dzēšanu līdz 15.aprīlim.

“Gazprom” 3.februārī paziņoja, ka Ukrainas parāds par 2013.gadā piegādāto gāzi ir 2,634 miljardi dolāru (1,909 miljardi eiro). “Naftogaz” līdz 15.februārim bija jāsamaksā šī parāda daļa apmēram 1,35 miljardu dolāru (978 miljonu eiro) apmērā.

“Naftogaz Ukraini” 2013.gadā saņēma no Krievijas apmēram 13 miljardus kubikmetru gāzes par vidējo cenu 400 dolāri (290 eiro) par 1000 kubikmetriem. Pērn decembrī Ukraina panāca cenas atlaidi, gāzes cena 2014.gadam tika noteikta 268,5 dolāri (194,6 eiro) par 1000 kubikmetriem, bet abas puses arī vienojās, ka Ukraina parādu par 2013.gadā saņemto gāzi dzēsīs līdz 25.janvārim.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+