×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

“Gazprom”: gāzes piegādes Eiropai palielinātas

gazprom

Krievijas gāzes koncerns “Gazprom” paziņojis, ka palielinājis gāzes piegādes bargā sala skartajai Eiropai, lai arī daļa Eiropas operatoru vēsta par Krievijas piegāžu kritumu.

 

Tikmēr Ukraina, kuru bargais sals skāris vissmagāk, prasot jau vairāku desmitu cilvēku dzīvības, un kas ir tranzīta valsts lielākajai daļai Krievijas gāzes ceļā uz Eiropu, noliedz, ka patērē lielāku gāzes apjomu, nekā parasti.

“Ņemot vērā bargo ziemu Krievijā un Eiropā, mūsu kompānija ir palielinājusi gāzes piegādes ne tikai Eiropai, bet arī Baltkrievijai un Ukrainai,” norādīja “Gazprom” eksporta direktors Aleksandrs Medvedevs. Citējot viņa teikto, Krievijas ziņu aģentūras ziņo, ka “Gazprom” novērojis gāzes patēriņa pieaugumu Ukrainā. Taču Ukrainas gāzes kompānija “Naftogaz” noliedz, ka tā patērētu Eiropai paredzēto gāzi. Vairāk nekā 80 procenti Krievijas gāzes piegāžu Eiropas Savienībai tiek transportēti pa Ukrainas cauruļvadiem.

Savukārt Austrijas operators OMV vēsta, ka Krievijas dabasgāzes piegādes Baumgārtenas gāzes stacijai sarukušas par aptuveni 30 procentiem. Taču uzņēmums norādīja, ka gāzes rezervju apjoms ir liels, ņemot vērā līdz šim maigos ziemas apstākļus. Arī Slovākijas lielākā gāzes kompānija SPP paziņojusi, ka gāzes piegādes no Krievijas samazinājušās par 30 procentiem. Tikmēr Polija ziņoja par Krievijas gāzes piegāžu kritumu septiņu procentu apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+