×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2015
Drukāt

“Gazprom” piedraud ES ar gāzes piegāžu traucējumiem (10)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas energogiganta “Gazprom” vadītājs Aleksejs Millers (attēlā) paziņojis, ka Eiropas Savienībai “jau šodien” jāsāk būvēt infrastruktūra gāzes transportēšanai no Turcijas un Grieķijas robežas, jo Maskava ir iecerējusi tuvāko gadu laikā pārtraukt gāzes piegādes Eiropai tranzītā caur Ukrainu.

Ar šādu paziņojumu Millers nāca klajā Maskavā, tiekoties ar ES enerģētikas komisāru Marošu Šefčoviču. “Gazprom” vadītājs Millers paziņoja, ka jau janvarī un februārī saglabājas riski Krievijas gāzes piegādēm Eiropai caur Ukrainas teritoriju, jo Kijeva, nespējot nodrošināt pietiekamu gāzes daudzumu pašas vajadzībām, ir samazinājusi tranzīta plūsmu uz Eiropu.

Millers apgalvojis, ka, saskot riskus gāzes tranzītam caur Ukrainas teritoriju, “Gazprom” meklē jaunus variantus gāzes piegādāšanai ES dalībvalstīm. Decembrī Krievija paziņoja, ka atteiksies no gāzes vada “South Stream” būves, kurai bija plānots stiepties līdz Itālijai. Tagad “Gazprom” ir nosliecies par labu gāzes cauruļvada būvei uz Turciju. Tāpat kā “South Stream” arī gāzes vads “Turkish Stream” būtu stratēģiski nozīmīgs, jo apietu Ukrainu, kuras budžetam Krievijas gāzes tranzīta nodrošināšana uz Eiropu ienes miljardiem dolāru lielu peļņu, atzīmē ziņu interneta vietne “Bloomberg.com”.

““Gazprom” gatavība gāzi piegādāt tranzītā caur Turciju nozīmē, ka ES, ja vien tā nevēlas saskarties ar gāzes piegāžu traucējumiem, ir jāuzbūvē attiecīga infrastruktūra, kas ļautu bloka dalībvalstīm gāzi saņemt no Turcijas,” teikts Krievijas energogiganta “Gazprom” paziņojumā.

Millers esot paziņojis Šefčovičam, ka “Turkish Stream” ir vienīgais ceļš, kā Krievija var piegādāt ES nepieciešamos 63 miljardus kubikmetrus gāzes, ko pagaidām bloks saņem tranzītā caur Ukrainu, informē interneta vietne “EUObserver.com”. “Citu iespēju nav,” paziņoja “Gazprom” vadītājs, brīdinot ES enerģētikas komisiāru “sākt veidot nepieciešamo infrastruktūru gāzes transportēšanai no Turcijas un Grieķijas robežas”.

“ES ir pāris gadi laika, lai uzbūvētu attiecīgu infrastruktūru. Tas ir ļoti, ļoti īss laiks. Un, lai tajā iekļautos, ES valstīm nekavējoties jau šodien ir jāsāk būvēt cauruļvadi. Pretējā gadījumā Eiropai paredzētā gāze var nonākt citos tirgos,” paziņojis Millers.

Šefčovičs pauda izbrīnu par Millera paziņojiem, sakot, ka tie ir “pārsteigums”. “Uzskatu, ka mēs varam atrast labāku risinājumu. Mēs šādi nestrādājam. Tirdzniecības sistēma, kurā darbojamies šodiem, ir citāda,” sacīja ES enerģētikas komisārs.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Krieviem nav šo slānekļa gāzes ieguves tehnoloģiju, kas ir ASV, tāpēc viņi piedāvā Eiropai šos vecos gāzesvadus, varbūt tā uzķersies. Bet Eiropai pēc 5 gadiem Krievijas gāze vispār nebūs vajadzīga, tāpēc Krievija uztraucas, jo gāzi gan var piedāvāt citiem, bet maksātspējīga par to ir tikai Eiropa. Tur tas suns aprakts.

 2. Uz krieviju vairs neviens nepaļausies,jo krievija ir nenopietns spēlētājs pasaules tirgū.

  • Krievs ar ekonomoisko šantāžu tik vien nodarbojās. Man jau sen ir skaidrs, ka mūsu ekonomiku jāceļ bez Krievijas. Krievs nekad nepieļaus, ka mums iet labāk kā viņam. Viņš to uzskatīs tā, ka tu gribi iedzīvoties uz viņa rēķina. Un darīs visu lai tā nebūtu. Tas Vešņakovs savu dziesmu lai dzied cik tik grib, Latvijai jāiet citu ceļu: Eiropa, Azija, Amērika vienalga kas – tikai ne Krievija. Ar to jau var veikt preču apmaiņu, bet paļauties – nekad. Tie vientieši, kas tagad sāk vāvuļot par sadarbību ar EirAziju vai nu vel nav norāvušies, vai nu uzpirkti.

 3. viņus barosim?

 4. Krievs draud, jo viņš konstruktīvai rīcībai ir par stulbu.

 5. Krievija demostrē savu vājumu nevis spēku, jo zem Eiropas valstu teritorijām ir ļoti lieli tās gāzes krājumi, kuri izvirzīja ASV 1. vietā pasaulē gāzes ieguvē, apsteidzot Krieviju. Un slānekļa gāzes ieguvei vairs nav vajadzīgi cauruļvadi transportam, jo gāzi iegūst tieši, konkrētās valsts teritorijā, kur to arī izlieto vai sašķidrina un transportē. Starp citu arī Latvijā zem Kurzemes ir ievērojami šīs slānekļa gāzes krājumi. Vācijā, Francijā, Holandē, Polijā un citās valstīs jau noris intensīvs darbs, lai šo gāzi iegūtu. Tāpēc arī Šefčovičam Millera teiktais bija “pārsteigums”, jo viņš piedāvā 20. gs. “metāllūžņus” gāzes transportam. Tādēļ pati Krievija arī nervozē un atteicās no šī dienvidu atzara būves, jo saprata, ka šīs cauruļvads vienkārši stāvēs tukšs.

  • ir ir krājumi, un ir Atbildēt

   saāķidrnātās gāzes termināļi ar jaudu 3x pārsniedzošu visas eiropas patēriņu…. bet redz kā tomer to krievu gāzi vajag:)
   eiropa jau cenšas diktēt savus noteikumus, ilgi tur tiranizeja gazpromu ar nepamatotām prasibām viena gāzesvada izbūvē jo bijapārliecināta ka gazproms piekāpsies, gazproms projektu slēdza, tad brisele mēnesi vel presē stāstija, ka viņi jau neko, ka vel jau vareja sarunāt, prasibas pārskatit….
   tagad tas pats, gazproms piedāvā risinājumus, eiropa” domā” nu tad tā ari paliks domājot, ja jau aicinājumu sākt ko darit lietas labā tiek uztverti kā draudi

 6. kur tur draudus saklausija? Atbildēt

  ļoti izsvērts un pareizs paziņojums visiem skaidrs ka caur ukrainu jelko piegādāt ir nedroši jo kijeva mēdz prasti zagt. atiecigi veidojot jaunus piegādes maršrutus saņemejs ja grib ko saņemt savā pusē savleicigi veic priekšdarbus. tik musejie spēj to kā draudus iztulkot:)

Draugiem Facebook Twitter Google+