×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. oktobris, 2012
Drukāt

Gāztā Kirgizstānas prezidenta dēlu Maksimu Bakijevu ASV apsūdz par krāpšanos

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV vēstniecība Biškekā sestdien apstiprināja, ka ASV varas iestādes ir nosūtījušas Lielbritānijai lūgumu izdot Londonā aizturēto gāztā Kirgizstānas prezidenta Kurmanbeka Bakijeva dēlu Maksimu Bakijevu, kas ASV tiek apsūdzēts par krāpšanos ar vērtspapīriem.

“ASV Tieslietu ministrijā ir sākta krimināllieta pret Maksimu Bakijevu apsūdzībās ar ASV likumdošanas pārkāpumu,” sestdien informēja ASV vēstniecība Kirgizstānā.

“ASV lūdza Lielbritāniju izdot Bakijeva kungu, lai viņš stātos ASV federālās tiesas priekšā par nopietnām apsūdzībām: sazvērestībā, lai veiktu krāpšanos ar vērtspapīriem, un tiesvedības traucēšanā,” atklāja vēstniecībā.

Jau vēstīts, ka Kirgizstānas prezidenta preses dienests informēja. ka 12.oktobrī Londonā “Lielbritānijas tiesībsargājošās institūcijas pēc Kirgizstānas un ASV pušu pieprasījumiem aizturēja Maksimu Bakijevu”.

“Tā kā starp Kirgizstānu un Lielbritāniju nav nolīguma par izdošanu, pašlaik Lielbritānijas pusei izskata jautājumu par Maksima Bakijeva izdošanu ASV. Par apsūdzību īpaši smagu noziegumu pastrādāšanā ASV likumi Maksimam Bakijevam paredz sodu – ilgstošu brīvības atņemšanu,” teikts Kirgizstānas prezidenta preses dienesta paziņojumā.

Maksims Bakijevs, kamēr viņa tēvs bija Kirgizstānas prezidents, vadīja Attīstības, investīciju un inovāciju centrālo aģentūru. Pēc varas maiņas jaunā valsts vadība apsūdzēja viņu par Krievijas 2009.gadā Kirgizstānas valstij piešķirtā kredīta 300 miljonu ASV dolāru (aptuveni 170 miljonu latu) apmērā izšķērdēšanu, kā arī vairākos citos noziegumos. Kad viņa tēvs Kurmanbeks   Bakijevs  opozīcijas protestos 2010.gada aprīlī tika gāzts no prezidenta amata,  Maksims Bakijevs  no valsts aizbēga un kādu laika uzturējās Latvijā.  Maksima Bakijeva biznesa partneris ir Latvijas bankas “Baltic International Bank” vadītājs Valērijs Belokoņs.

2010.gada jūnijā Maksims Bakijevs aizbēga uz Lielbritāniju un saņēma politisko patvērumu šajā valstī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+