Pasaulē

Geitss: Miljardieriem būtu jāmaksā ievērojami lielāki nodokļi0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Datortehnoloģiju uzņēmuma “Microsoft” dibinātājs Bils Geitss norāda, ka viņš savas dzīves laikā nodokļos samaksājis vairāk nekā desmit miljardus dolāru (8,05 miljardus eiro), taču tādiem miljardieriem kā viņam vajadzētu maksāt ievērojami vairāk, jo viņi no sistēmas gūst lielāku labumu.

Intervijā telekanālam CNN viens no pasaulē bagātākajiem cilvēkiem Geitss pauda kritiku par neseno ASV nodokļu sistēmas reformu, kurā samazināti uzņēmumu nodokļi un augstākās nodokļu likmes privātpersonām.

“Es esmu maksājis nodokļos vairāk, nekā jebkurš cits, vairāk nekā desmit miljardus dolāru, taču valdībai vajadzētu pieprasīt cilvēkiem manā stāvoklī maksā ievērojami lielākus nodokļus,” uzsver Geitss.

Viņš uzskata, ka decembrī apstiprinātās ASV nodokļu sistēmas izmaiņas ir labvēlīgas turīgajiem iedzīvotājiem, neskatoties uz republikāņu apgalvojumiem, ka tās palīdzēs strādājošajām un vidusšķirām.

“Cilvēki, kuri ir turīgāki, mēdz iegūt ievērojami lielākus labumus nekā vidusšķira vai nabadzīgie, tāpēc tas ir pretrunā vispārīgajiem apstākļiem, kurus mēs vēlētos redzēt, kad drošības tīkls kļūst spēcīgāks un augšgalā esošie maksā lielākus nodokļus,” norāda Geitss.

LA.lv