Mobilā versija
-0.3°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
20. janvāris, 2012
Drukāt

“General Motors” atgūst pasaulē lielākā autoražotāja statusu

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

ASV autobūves koncerns “General Motors” (GM) pērn atguvis pasaulē lielākā autoražotāja statusu, spējot veiksmīgi atgūties no 2009.gada bankrota procedūras un apsteigt Vācijas konkurentu “Volkswagen” un Japānas “Toyota Motor Corp.”.

GM 2011.gadā pasaulē pārdevis 9,03 miljonus automašīnu, kas ir par 7,6% vairāk nekā pirms gada.

Pārdošanas apjoma pieaugumu galvenokārt veicināja Ziemeļamerikas tirgus atveseļošanās, tam reģistrējot 11,4% izaugsmi – līdz 2,9 miljoniem automobiļu.

Tikmēr GM automašīnu tirdzniecība Eiropā pērn pieaugusi par 4,4% un 3,9% Dienvidamerikā.

Savukārt kompānijas vispieprasītākais zīmols “Chevrolet” pagājušajā gadā reģistrējis rekordlielu pārdošanas apjomu 4,75 miljonu automobiļu apmērā, nodrošinot gandrīz pusi no 2011.gadā pasaulē kopumā pārdoto automašīnu apjoma.

Pārdošanas apjoma krituma un ASV recesijas dēļ GM 2009.gada 1.jūnijā bija spiests sākt valdības atbalstītu bankrota reorganizāciju, no kuras autoražotājs pēc mēneša izkļuva kā jauna kompānija ar ASV valdības atbalstu.

ASV valdībai joprojām pieder liela daļa no “jaunā GM”, kas 2010.gada novembrī veiksmīgi īstenoja akciju sākotnējo publisko piedāvājumu un kopš tā laika spējis sasniegt stabilus ienākumus.

Kamēr GM darbība pēdējo gadu laikā piedzīvojusi augšupeju, tā Japānas konkurents “Toyota”, kas 2008.gadā GM atņēma 77 gadus ilgušā pasaules lielākā autoražotāja statusu, nonācis aizvien lielākās grūtībās.

Pēdējo divu gadu laikā Japānas autoražotājs bijis spiests īstenot vērienīgu automašīnu atsaukumu, bet pērn martā tā darbību satricināja Japānā piedzīvotā zemestrīce un cunami.

Tādējādi “Toyota” automašīnu pārdošanas apjoms 2011.gadā sarucis par 6% – līdz septiņiem miljoniem vienību, liecina decembra beigās publiskotās sākotnējās aplēses.

Ja šie dati tiks apstiprināti, Japānas autoražotājs atkritīs uz trešo vietu aiz “Volkswagen”.

Kā ziņots, “Volkswagen” automašīnu pārdošanas apjoms 2011.gadā pieaudzis par vairāk nekā vienu miljonu jeb 14% un sasniedzis 8,16 miljonus vienību.

“Volkswagen” ir Eiropas lielākais autoražotājs, un uzņēmums jau iepriekš noteicis sev mērķi līdz 2018.gadam kļūt par autobūves nozares līderi.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+