×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. oktobris, 2013
Drukāt

Ģenerāļa atcerei

Šodien Limbažu pilsētā svētku diena. Piedaloties LNBS komandierim ģenerālleitnantam Raimondam Graubem un citām militārajām amatpersonām, kā arī Limbažu pašvaldības vadītājiem, pie nama Baumaņu Kārļa laukumā 1 tiks atklāta ģenerālim Dāvidam Sīmansonam veltīta piemiņas plāksne. 


Viņš ilgus gadus bija nepamatoti aizmirsts, tomēr Latvijas armijas vēsture bez Sīmansona nav iedomājama, jo viņš bija ne tikai vecākais ģenerālis Latvijas armijā, bet arī pirmais Latvijas armijas virspavēlnieks. Plāksnes, kā arī tajā attēlotā portretciļņa projekta autors ir tēlnieks Jānis Strupulis, plāksnes izgatavošanu finansiāli atbalstījusi Limbažu pašvaldība.


Dāvids Sīmansons (1859 – 1933) dzimis Valmieras apriņķa “Pilātu” pusmuižā un absolvējis Limbažu apriņķa skolu. Beidzis Rīgas junkurskolu un Krievijas impērijas Ģenerālštāba akadēmiju, piedalījies Krievijas–Japānas karā, 1919. gada janvārī, pēc daudziem svešumā pavadītiem gadiem, viņš atgriezās dzimtenē. 1919. gada 10. jūlijā tika izdota pavēle nr. 1 Latvijas armijai, ar kuru ģenerālis Sīmansons paziņoja par savu stāšanos Latvijas armijas virspavēlnieka amatā. Šī diena tiek atzīmēta kā Latvijas armijas dzimšanas diena.


Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+