Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
10. oktobris, 2013
Drukāt

Ģenerāļa Dāvida Sīmansona atcerei

Viņš ilgus gadus bija nepamatoti aizmirsts, tomēr Latvijas armijas vēsture bez Sīmansona nav iedomājama, jo viņš bija ne tikai vecākais ģenerālis Latvijas armijā, bet arī pirmais Latvijas armijas virspavēlnieks. Plāksnes, kā arī tajā attēlotā portretciļņa projekta autors ir tēlnieks Jānis Strupulis, plāksnes izgatavošanu finansiāli atbalstījusi Limbažu pašvaldība.

Dāvids Sīmansons (1859 – 1933) dzimis Valmieras apriņķa “Pilātu” pusmuižā un absolvējis Limbažu apriņķa skolu. Beidzis Rīgas junkurskolu un Krievijas impērijas Ģenerālštāba akadēmiju, piedalījies Krievijas–Japānas karā, 1919. gada janvārī, pēc daudziem svešumā pavadītiem gadiem, viņš atgriezās dzimtenē. 1919. gada 10. jūlijā tika izdota pavēle nr. 1 Latvijas armijai, ar kuru ģenerālis Sīmansons paziņoja par savu stāšanos Latvijas armijas virspavēlnieka amatā. Šī diena tiek atzīmēta kā Latvijas armijas dzimšanas diena.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (16)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+