×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
10. februāris, 2017
Drukāt

Ģenerāli Mogiļniju virza ietekmīgam amatam (2)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Valdība nākamnedēļ lems par brigādes ģenerāļa Ivo Mogiļnija (attēlā) iecelšanu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba priekšnieka amatā.

Apvienotā štāba priekšnieks vienlaikus ir NBS komandiera vietnieks, līdz ar to tas ir otrs augstākais amats NBS struktūrā. Mogiļnija iecelšanu augstajā amatā atbalstījusi Aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa (ZZS) vadītā Aizsardzības ministrijas (AM) Augstākās Atestācijas komisijas padome. NBS Apvienotā štāba priekšnieka amats kļuva vakants pēc tam, kad par toreizējā NBS komandiera Raimonda Graubes pēcteci apstiprināja Leonīdu Kalniņu. Kalniņš tikai no pagājušā gada 26. augusta ieņēma Apvienotā štāba priekšnieka posteni. Mogiļnijs par NBS Apvienotā štāba priekšnieka vietnieku tika iecelts pagājušā gada aprīlī, taču šo amatu uz kādu laiku ieņēmis arī pirms vairākiem gadiem. Mogiļņijs NBS dien no 1992. gada. Pirms kļūšanas par NBS Apvienotā štāba priekšnieka vietnieku Mogiļnijs bija aizsardzības atašejs ASV un Kanādā, kā arī Afganistānā NATO apmācības misijas štāba pārvaldes priekšnieks/padomnieku grupas komandieris. 2012. gadā viņš kļuva par aizsardzības atašeju ASV un Kanādā. Mogiļnijs savulaik darbojies dažādos amatos Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. “punkts”pilnībā jums piekrītu.Sākās jau ar Maklakovu.Sabiedr.mēdijos arī pāriet uz krievu žurnālistiem.Pa klusam gatavojamies “zaļajiem”no Putina?Drīz paliks vien Dziesmu svētki letiņu aborigēniem.Un tos jau mēģina sakropļot gan ar dziesmām,dejām,apģērbiem utt.Armijāir arī latvieši kuri nu ja u mācījušies ne krievu kara skolās,bet Rietumos.Piem.viens kolosāls kadrs ir I.A.Lejiņš !Viņam pats Bergmanis nestāv klāt kā profesionālim.KĀDA Raimim ir izglītība?Ko viņš var čiepstēt NATO sapulcēs?Vai maz pazīst atvestos tankus utt?Te nu pilnā briedumā Latvijā PSRS ideoloģija — slaucēja var vadīt valsti!
    Labi tas nebeigsies,jo nav ne 19.,ne pat 20.gs.no kua mēs neesam izkārpījušies.Rodas pamatots iespaids,ka visos augstos amatos sastumj analfabētus,nejēgas ne jau Latvijas labvēļi ,bet valsts kaitnieki lai valsti pazemotu.

  2. Visur krievi…

Draugiem Facebook Twitter Google+