×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. decembris, 2012
Drukāt

Ģenerāļi un admirāļi, ņemiet piemēru!

karlis_9

Latvijas armijas atvaļinātais brigādes ģenerālis, zinātnieks un tagad arī Saeimas deputāts Kārlis Krēsliņš izdevis divus kilogramus smagu grāmatu “Gods kalpot Latvijai”.

 

Tajā viņš īsumā pastāsta par sevi un savu ģimeni, jaunību un dienestu padomju armijā, bet lielāko daļu grāmatas velta Latvijas armijas izveidei un attīstībai, uz to raugoties no sava redzesloka, piedzīvotā un savu sagatavoto dokumentu pozīcijām.

K. Krēsliņa devumu var un vajag vērtēt dažādi. Daži viņam pārmetuši pārmērīgu teorētismu un zinātniskumu, it sevišķi brīžos, kad varbūt dzīve patiešām spiež pieņemt brutālus karavīra lēmumus. Padomju varas represēts, pēc tam bijis viens no sava laika gudrākajiem padomju militāro zinātņu studentiem, pasniedzējs, Maskavā uzdienējis līdz pulkveža pakāpei, noraidījis ģenerāļa amatu un atgriezies Latvijā. Varbūt tieši zināma pietuvinātība padomju augstākajām militārajām aprindām liedza K. Krēsliņam īstenot katra karavīra sapni – komandēt Latvijas valsts armiju, kaut gan par ģenerāli viņš kļuva, tāpat bija armijas štāba priekšnieks un Latvijas Aizsardzības akadēmijas rektors. Jebkurā gadījumā K. Krēsliņš vienmēr bijis godavīrs ar stāju, savu skatījumu (atšķirībā no viena otra cita ģenerāļa) uz armijas un valsts attīstības lietām, par ko var pārliecināties grāmatā. Novēlu katram ģenerālim un admirālim uzrakstīt vismaz uz pusi plānāku grāmatu par sevi un savu karavīra karjeru.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+