×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. maijs, 2016
Drukāt

Ģenerālis: NATO gada laikā draud kodolkarš ar Krieviju (17)

Foto LETAFoto LETA

Ja NATO nepalielinās savas aizsardzības spējas Baltijas valstīs, tā riskē gada laikā nonākt kodolkarā ar Krieviju, uzskata bijušais NATO spēku Eiropā virspavēlnieka vietnieks ģenerālis sers Ričards Širefs.

Laikraksts “The Independent” vēsta, ka, pēc ģenerāļa domām, uzbrukums Baltijas valstīm ir nopietna iespējamība un Rietumiem būtu jārīkojas tagad, lai novērstu “potenciālo katastrofu”.

Širefs sarakstījis fikcijas grāmatu “2017: War with Russia”, bet intervijā radio BBC viņš sacīja, ka tajā aprakstītie notikumi ir “pilnībā ticami”.

Viņš piebilda, ka trakākais šajā apstāklī ir fakts, ka tas varētu būt kodolkarš, jo Krievija izmanto kodoldomāšanu visos savos aizsardzības aspektos.

“Mums jāvērtē prezidents [Vladimirs] Putins pēc viņa darbiem, nevis vārdiem. Viņš ir iebrucis Gruzijā, viņš ir iebrucis Krimā, viņš ir iebrucis Ukrainā. Viņš ir izmantojis spēku un ticis sveikā cauri,” norādīja Širefs.

“Spriedzes periodā uzbrukums Baltijas valstīm (..) ir pavisam ticams,” viņš piebilda.

Širefs sacīja, ka Putinu iebrukt Baltijas valstīs varētu pamudināt pieņēmums, ka NATO ir vāja organizācija. Ģenerālis arī prognozēja, ka, līdzīgi kā Krimas gadījumā, Putins uzdotu šo uzbrukumu kā aizsardzības aktu, lai it kā pasargātu krievvalodīgo minoritāti šajās valstīs.

NATO jau ir pastiprinājusi savas aizsardzības spējas Baltijas valstīs, bet Širefs sacīja, ka aliansei jāpaceļ latiņa pietiekami augstu, lai jebkurš agresors saprastu, ka nav vērts riskēt.

“Es apgalvotu, ka pašreiz latiņa nav pietiekami augstu,” viņš piebilda.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. pēc troļļu sarosīšanās redzams, ka kremļa slepenais plāns nupat pārstājis būt slepens ! 🙂

 2. Vai nu ģenerālis-bezdarbnieks atgādina par sevi, vai nu iestājies vecuma marasms.

 3. Kārtējais slimnieks.

 4. Jūtama attieksme. varējāt jau P vārdu nelikt iekavās. Pašmāju cilvēkus gan bieži saucat tikai uzvārdā! Kauns!

 5. strīpzvaigžņotais mērkaķis Atbildēt

  Šitādus musinātājus un kara kurinātājus šiferus, širefus vai kāviņustur, nošaut būtu par maz! Amerikosu mēsls nolādētais!

 6. ak šie ģenerāļi, ar prātu ar draudzejas, vai ari tikai propogandu stumj. ja jau bus kodolkarš tad nav jēga tēret naudu armijai un bruņojumam, jo pret atombumbu tie vienalga nepalidzes.tā aizrāvies ar propogandas meliem ģenerālis pat nepamana ka nonāk pretrunās. nu nevar ar ātombumbu aizstāvet pilsoņus pat ne krievvalodigos, tā nešķiro kādā valodā kurš runā. cita lieta ka nato savu karaspēku te izvietojot vienkārši provocē kremli uz atbildes gājienu kas var ari būt atombumba, un skat uz tuvākajiem 100 gadiem te būs tuksnesis un nevajadzes strīdeties par šo zemes pleķiti, iveidosies dabiga robeža starp krieviju un nato. nato labi, bet mums?

 7. Ах, какой ужас. Всё, тушите свет, сливайте воду. Ребята теперь же на работу можно не ходить, а зачем, ведь завтра же война. Наоборот, перед концом света надо покуролесить напоследок, ну там магазины пограбить, банки, покуражиться вдоволь. А чего, ведь после ядерной войны никакое завтра не наступит.
  Почему редакция газеты думает, что мы придурки и идиоты?! Если у какого там отставного генерала случилась белая горячка или приступ шизофрении, то нам то зачем про это расказывать? У простых людей здравого смысла гораздо больше, чем вы думаете. И воевать, а тем более умирать ради вас, они не собираются.

  • «Если в первом акте пьесы на стене висит ружьё, то в последнем акте оно непременно должно выстрелить». А. П. Чехов.
   Tagad ir vēl trakāk – tā plinte jau ir mērkaķim rokā …

  • Ūdeni varēsi pats noraut, kad pūķins(gadījumā) pievienos Latviju …
   Tad veikalos būs viss, bet tev kabata tukša…

 8. Tas ir neizbēgami – Putina ir kaut kur sevi jāparāda : ”atbrīvošanu” gaida Gotlande jau no 1945. gada, kad Kurzemes cietokšņa ( Krievijā katla) nu neiznāca taisnais ceļš no Venspils …; atbrīvošanu gaida Somija, Baltija un arī Polija ( Polija ar sadali – rietumi Vācijai par mutes turēšanu un NATO bloķēšanu). Tikai tas rezultāts būs sākumā ar aicināšanu , puķēm un tanku bučošanu Rīgā sākot ar līkdeguņiem un beigsies ar čemodāniem un došanos uz sapņu zemi tur austrumos – pie tam visiem ( tas Čehoslovākijas piemērs un Sudetu vācieši cēla rokas, prasīja exteritijas tiešibas – dabūja , dabūja un beidzot dabūja tikai 1945. gadā tikai čemodānus un kājām uz faterlandi).
  Tā beigsies līkdeguņu kārtējā revolūcija un šoreiz Latvijā un samaksās naivie propogandas apsēstie krievi ….( jā reizēm ieteiktu paklausīties Žirinovski Domes sēdē, nu to par revolūcijām … )

 9. kremļa troļļi sarosās !
  Rita .., kas tev liedz baudīt pavasari ?
  Ģenerāli, tev tūliņ sieva pārradīsies no darba, savāc končikus no grīdas ! 🙂

 10. Hei, hei , Baltija, Latvija sametiet NATO kolekti

 11. Tā vien gribas iesaukties,ka lai jau ātrāk nāktu tas karš,ar kuru mūs ikdienā tracina.Lai ir nolādēti visi tie,kas mūs tur pastāvīgā stresā,neļaujot ne dienu aizmirst kara draudus un izbaudīt pavasari ! Lai bankrotējas avīzes,kuras kā tādas vārnas ķērc pie savas mirstošās tautas atliekām un tiražē kara tēmu (devil)

Draugiem Facebook Twitter Google+