×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Saeimas komisija atbalsta lēmumprojektu par kratīšanu deputāta Potapkina dzīvesvietā (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien nolēma atbalstīt Saeimas lēmumprojektu par atļauju veikt kratīšanu parlamenta deputāta Sergeja Potapkina (S) dzīvesvietā, žurnālistiem pēc sēdes sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Komisija nolēmusi virzīt attiecīgā lēmumprojekta izskatīšanu Saeimas sēdē, norādīja Kalnmeiers. Komisijas slēgtajā sēdē piedalījās arī Potapkins, kurš pēc tam žurnālistiem komentārus nesniedza.

Lūgums ļaut veikt kratīšanu izteikts saistībā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes (FPP) lietvedībā esošu kriminālprocesu par iespējamo izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināmo maksājumu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā.

Runa ir par šo darbību īstenošanu organizētā grupā, kā arī iespējamo grāmatvedības dokumentu viltošanu un slēpšanu mantkārīgā nolūkā, ar to radot būtisku kaitējumu valsts varai, liecina parlamentā iesniegtajos dokumentos esošā informācija.

VID FPP esot pamats uzskatīt, ka divu lietā iesaistīto uzņēmumu jeb SIA finanšu direktores Gaļinas Karmačas faktiskajā dzīvesvietā var atrasties dokumentācija un aprēķini par izmaksātajām un aprēķinātajām “aplokšņu algām”, kā arī nelegālā programmatūra un tās izmantošanas pēdas datoros un citos datu nesējos. Tā kā Karmačas faktiskā dzīvesvieta pieder viņas vīram Potapkinam, Saeimai izteikts lūgums atļaut veikt kratīšanu deputātam piederošajā dzīvesvietā, liecina Saeimā iesniegtā informācija.

Piecu mēnešu laikā valstij nodarītie zaudējumi pēc pašreizējiem aprēķiniem ir 780 000 eiro pievienotās vērtības nodokļa nenomaksāšanas dēļ. Vēl tiks veikti aprēķini un summa pieaugs, jo nav samaksāti arī uzņēmuma ienākumu nodokļi un sociālie nodokļi par darbiniekiem, norādīja Kalnmeiers.

Kā ziņots, Ģenerālprokuratūra lūgusi Saeimu ļaut veikt kratīšanu Potapkinam piederošā īpašumā, aģentūru LETA informēja Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā.

Portāls “pietiek.com” ziņo, ka kratīšanas atļauja lūgta saistībā ar kriminālprocesu, kurā iesaistīts Potapkina sievai Gaļinai Karmačai daļēji piederošais restorānu biznesa uzņēmums SIA “Lage Ltd.”.

“Lage Ltd.” pārstāve Antra Ozoliņa uzsvēra, ka minētajā jautājumā uzņēmums nekādus komentārus nesniegs.

Arī Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvalde komentārus nesniegs. Tā nedz apstiprina, nedz noliedz publiski izskanējušo informāciju.

Sākotnējā informācija liecina, ka pats Potapkins lietā varētu nebūt iesaistīts, bet Ģenerālprokuratūras lūgums par kratīšanas atļaušanu saistīts ar apstākli, ka to jāveic Karmačas dzīvesvietā, kas uzņēmējai ir kopīga ar Potapkinu.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, ēdināšanas sfērā strādājošā SIA “Lage Ltd.”, kas reģistrēta 2012.gada 14.maijā, pērn strādājusi ar 468 436 eiro apgrozījumu un ar 96 048 eiro zaudējumiem.

Lielākie kompānijas īpašnieki ir Oļegs Arups, Natālija Pavlova un Irēna Līce, kur katram pieder 30% daļu. Pa 5% pieder Karmačai un Indijas pilsonim Varmam Dīpam Ramam.

Valdes priekšsēdētāja ir Pavlova, bet pārējie līdzīpašnieki ir valdes locekļi.

Uzņēmuma 2012.gada ziņojumā teikts, ka kompānijai “Lage Ltd.” pieder restorāns “Galleria D’arte”, kas atrodas Rīgā, Mūkusalas 71.
Savukārt Pavlovai, Līcei un Arupam vienādās daļās pieder vairāku restorānu īpašniece SIA “Lage Ko”.

Kā liecina SIA “Firmas.lv” informācija, “Lage Ko” pieder vairāk nekā 20 restorāni, kas atrodas Rīgas tirdzniecības centros – “Lage Gastronomija” restorāni tirdzniecības centros “Spice”, “Galleria Riga” un “Alfa”, restorāns “Gan Bei” tirdzniecības centros “Galerija Centrs”, “Galleria Riga”, “Rīga Plaza”, “Sky&More”, “Alfa”, “Domina”, “Origo” un “Mols”, kā arī kafejnīca “Lage Ko” tirdzniecības centros “Alfa” un “Origo” un bistro “Kļavas lapa” Rīgas Centrālajā stacijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tik tiešām komēdija,kāda ;kratīshana;,ja ieprieksh brīdina? Gluži tāpat kā ar šlesera kratīshanu.Shaubos, ka kādu sodīs pēc viņa nopelniem!!!

  2. Kārējā komēdija.Reiz gribēja kratīt bankrotejušā Liepājas metalurga saimnieka zaharnija lepno mitekli,kad policisti pāris stundas pamīņājās pie saimnieka durvīm un tika ielaisti tad ,kad dūmi kamīna skurstenī pazuda.

  3. butu vienotibas deputāts tad neviens neko neļautu, bet opozicija…

Draugiem Facebook Twitter Google+